Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Nord giv
alla i zon
K9
K98753
Dkn3
D2
E105
Ekn4
874
E1063
kn7632
102
E92
987
D84
D6
K1065
Kkn54

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Kjell Karlsson - Gert Sass 2 N+2 9 170 47/3
Stig Svensson - Gunnel Svensson Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3 N+1 2 170 47/3
Sverker Hydén - Björn Bergström Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 2 N+2 2 170 47/3
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Bengt Johnsson - Lena Norlin 3 N+1 6 170 47/3
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Christina Nygren - Viveca Järnland 3 N= E 140 41/9
Staffan Bredberg - Åke Andersson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2 N+1 9 140 41/9
Ellis Wohlner - Rune Strand Annette Sjöö - Birgit Jansson 2 N= 9 110 34/16
Göran Parner - Gert Persson Karin Englund - Marita Clausen 2 N= 9 110 34/16
Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 1 N+1 9 110 34/16
Nils Ahlén - Börje Larsson Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 1 N+1 2 110 34/16
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Elof Fogbrand - Inger Flink 2 N= 9 110 34/16
Olle Billström - Arne Wickman Clary Sundblad - Staffan Troell 1 N= 7 80 28/22
Ulla Andersson - Monica Johansson Jan Christiernin - Elisabeth Andersson 1 Ö= 6 -80 26/24
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Cecilia Lindberg - Roger Boström 3 N-1 6 -100 17/33
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 N-1 10 -100 17/33
Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 3 N-1 7 -100 17/33
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Agneta Delin - Kristina Grewin 4 N-1 E -100 17/33
Karin Axelsson - Britt Andersson Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 3 N-1 3 -100 17/33
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Tomas Clason - Charlotte Huldt 3 N-1 9 -100 17/33
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Erling Ribbing - Carl Asklöf 3 N-1 10 -100 17/33
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3 N-1 9 -100 17/33
I-B Edholm - Ellen Norman Jan Heuman - Per Jermsten 4 N-2 9 -200 4/46
Gunnar Luthman - Jan Carlson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 N-2 9 -200 4/46
Anna Olsson - Marie Alsén Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 3 N-2 9 -200 4/46
Franciska Levy - Ingvar Bladini Kerstin Karlström - Lena Göransson 4 N-2 Kn -200 4/46
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3NT S-2 8 -200 4/46