Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Väst giv
N-S i zon
763
K832
Dkn107
kn3
E4
kn1095
EK95
1092
kn1092
E4
43
EK864
KD85
D76
862
D75

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
I-B Edholm - Ellen Norman Clary Sundblad - Staffan Troell 3NT V-2 D 100 48/2
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Elof Fogbrand - Inger Flink 3NT V-2 10 100 48/2
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Anna Olsson - Marie Alsén 3NT V-2 2 100 48/2
Kjell Karlsson - Gert Sass Olle Billström - Arne Wickman 3NT V-1 3 50 42/8
Karin Englund - Marita Clausen Jan Christiernin - Elisabeth Andersson 3NT V-1 D 50 42/8
Sverker Hydén - Björn Bergström Kerstin Karlström - Lena Göransson 3NT V-1 D 50 42/8
Staffan Bredberg - Åke Andersson Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 1NT V= D -90 38/12
Ellis Wohlner - Rune Strand Ulla Andersson - Monica Johansson 2 V= Kn -110 36/14
Göran Parner - Gert Persson Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3 Ö+1 K -130 32/18
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Olle Fahlén - Lena Fahlén 2 Ö+2 6 -130 32/18
Cecilia Lindberg - Roger Boström Bengt Köhler - Birgitta Köhler 2 Ö+2 2 -130 32/18
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Karin Axelsson - Britt Andersson 2NT V+1 D -150 27/23
Bengt Johnsson - Lena Norlin Erling Ribbing - Carl Asklöf 2NT V+1 D -150 27/23
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Jan Heuman - Per Jermsten 3NT Ö= 8 -400 19/31
Gunnar Luthman - Jan Carlson Nils Ahlén - Börje Larsson 3NT V= D -400 19/31
Christina Nygren - Viveca Järnland Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 3NT V= 7 -400 19/31
Agneta Delin - Kristina Grewin Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 3NT V= 3 -400 19/31
Stig Svensson - Gunnel Svensson Franciska Levy - Ingvar Bladini 3NT V= D -400 19/31
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 3NT V= D -400 19/31
Annette Sjöö - Birgit Jansson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3NT V+1 7 -430 7/43
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3NT V+1 D -430 7/43
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 3NT V+1 2 -430 7/43
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3NT Ö+1 5 -430 7/43
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 3NT V+1 D -430 7/43
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3NT Ö+1 K -430 7/43
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Tomas Clason - Charlotte Huldt 3NT V+2 7 -460 0/50