Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-09-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-09-27

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2010.09.27

Syd giv
alla i zon
D1072
K4
E4
Dkn732
kn864
E5
KD10653
9
93
D1093
kn2
K8654
EK5
kn8762
987
E10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Ribbing - Carl Asklöf Gun Hjorth - Mia Rosenberg 4 S= 9 620 46.0/0.0
Margaretha Brodin - Margareta Axner Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist 2 N+1 Kn 140 44.0/2.0
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 2 S= 9 110 40.0/6.0
Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 2 S= 9 110 40.0/6.0
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg 2 N= 3 110 40.0/6.0
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Christina Nygren - Viveca Järnland 3 V-1 K 100 36.0/10.0
Anders Spjuth - P-G Norlin Monica Schött - Birgitta Weigl 4 N-1 Kn -100 31.0/15.0
Cecilia Lindberg - Roger Boström Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 3 N-1 Kn -100 31.0/15.0
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Staffan Bredberg - Åke Andersson 3 N-1 Kn -100 31.0/15.0
Elisabeth Forsell - Elisabeth Jahn Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3 N-1 Kn -100 31.0/15.0
I-B Edholm - Ellen Norman Annika Hertzberg - Bengt Hertzberg 3 N-2 Kn -200 21.0/25.0
Ellis Wohlner - Rune Strand Charlotte Huldt - Elizabeth Ekman 4 S-2 9 -200 21.0/25.0
Lars Östholm - Rita Sjöö Karin Falck - Lena Fürst-Rozkalns 4 S-2 9 -200 21.0/25.0
Nils Ahlén - Ingvar Bladini Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 4 N-2 Kn -200 21.0/25.0
Birgit Karlsson - Göran Karlsson Torsten Ragnartz - Inger Fransson 3 N-2 Kn -200 21.0/25.0
Carl-Magnus Forsberg - Maja Wadner Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3 N-2 Kn -200 21.0/25.0
Lotta Lundqvist - Madeleine Norlin Barbro Folke - Inger Bielke 3NT S-3 10 -300 7.0/39.0
Karin Englund - Marita Clausen Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 4 S-3 9 -300 7.0/39.0
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3 N-3 Kn -300 7.0/39.0
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Gerd Lindberg - Ingrid Alexanderson 4 N-3 Kn -300 7.0/39.0
Folke Ljungström - Britt Almberg Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 4 N-3 Kn -300 7.0/39.0
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Staffan Troell - Clary Sundblad 4 N-3 Kn -300 7.0/39.0
Jan Heuman - Per Jermsten Gunnar Luthman - Jan Carlson 4 N-3 Kn -300 7.0/39.0
Elof Fogbrand - Inger Flink Marianne Karta - Margaret Eriksson 4 N-3 Kn -300 7.0/39.0