Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Sommarserien #14 2010-07-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #14 2010-07-08

Bricka 23

BK S:t Erik, Sverige 2010.07.08

Syd giv
alla i zon
9753
K107653
86
4
KDkn8
98
kn10
KD1087
106
kn42
D72
96532
E42
ED
EK9543
Ekn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein Mikael Jonsson - Olle Wademark 6D N+1 2 1860 42/0
Ulf Andersson - Per-Ove Olsson Claes Andreasson - Sven Rudberg 6 N+1 10 1460 40/2
Peter Flodqvist - Thomas Magnusson Thomas Malmström - Björn Ramqvist 4 S+3 K 710 29/13
Bo Andersson - Lars Ekmark Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren 4 S+3 K 710 29/13
Peter Törnblom - Carmen Tuason Göran Hammarström - Mikael Arnberg 4 N+3 5 710 29/13
Erling Ribbing - Per-Olof Rehn Ingemar Klera - Bo Haglund 4 N+3 5 710 29/13
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 4 N+3 2 710 29/13
Ola Hellblom - Brita Flach Eva Wiklander - Inga Wästeby 4 N+3 10 710 29/13
Christina Björklund - Elisabeth Bygren Lennart Wiklander - Amie Lindeberg 4 S+3 K 710 29/13
Elena Ström - Christina Blomberg Dag Holmström - Arne Jansson 4 N+3 10 710 29/13
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Jan Larsson - Jan-Olof Hegethorn 4 N+3 10 710 29/13
Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg Max Ödlund - Britt-Marie Ödlund 4 S+3 9 710 29/13
Lillemor Strindberg - Tore Stormo Micke Almgren - Lennart Eriksson 4 S+2 K 680 18/24
Göte Bruzelius - Elisabeth Forsell Lars-Erik Rudström - Anders Schenling 4 N= 10 620 16/26
Hans Thormar - Leif Osser Johan Karlsson - Jonas Hägg 3NT S= K 600 12/30
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Mikael Lindblom - Sofia Ryman 3NT S= K 600 12/30
Kjell Fagerberg - Conny Lövgren Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson 3NT S= K 600 12/30
Erik Nyström - Roland Lundström Mona Iwarson - Paul Iwarson 2 N+5 2 260 8/34
Dagmar Ilrot - Åke Nilsson Ola Murelius - Mari-Anne Elsasdotter 2 N+2 10 130 6/36
Ulla Petterson - Kenneth Hedström Lars-OA Hedlund - Claes Melin 3NT S-2 K -200 2/40
Elizabeth Berglund - Anders Berglund Jan Alpe - Ingrid Johansson 3NT S-2 K -200 2/40
Karl Persson - Kristin Nedlich Per Hallberg - Jan Andersson 6 S-2 K -200 2/40