Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » måndagar, kvällspel 18.30, för orutinerade med partnergaranti 2010-04-26 [Tävlingsinfo] [PBN]
BK Bridgehuset

måndagar, kvällspel 18.30, för orutinerade med partnergaranti 2010-04-26

Bricka 1

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Nord giv
ingen i zon
ED1073
87
743
D104
K65
96
KD86
K973
982
Dkn43
kn1095
E2
kn4
EK1052
E2
kn865

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Gunilla Oredsson - Rolf Fors 3NT N+1 430 8.0/0.0
Helen Johansson - Inga Derving Inger Borg - Claes Nilsson 2 N+1 140 6.0/2.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 2 S+1 110 4.0/4.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 4 N-1 -50 2.0/6.0
Anna Trymander - Jerry Trymander Ingrid Wallin - Stefan Petersson 3NT N-2 -100 0.0/8.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson   - -/3.9

Bricka 2

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Öst giv
N-S i zon
5
10942
7654
KDkn6
EK76432
K83
kn
95
D10

EKD10832
E743
kn98
EDkn765
9
1082

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Anna Trymander - Jerry Trymander Ingrid Wallin - Stefan Petersson 4 Ö-1 50 7.0/1.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Gunilla Oredsson - Rolf Fors 4 Ö-1 50 7.0/1.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 4 Ö= -420 3.0/5.0
Helen Johansson - Inga Derving Inger Borg - Claes Nilsson 5 Ö+1 -420 3.0/5.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 5D Ö= -550 0.0/8.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson   - -/3.9

Bricka 3

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Syd giv
Ö-V i zon
10
E543
D3
EKD832
kn42
Kkn
Ekn976
kn75
EKD985
D10
8542
10
763
98762
K10
964

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Anna Trymander - Jerry Trymander Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 4 Ö-2 200 8.0/0.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Gunilla Oredsson - Rolf Fors 3 Ö+1 -170 5.0/3.0
Inger Borg - Claes Nilsson Ingrid Wallin - Stefan Petersson 3 Ö+1 -170 5.0/3.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 4 Ö= -620 2.0/6.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Helen Johansson - Inga Derving 4D Ö= -790 0.0/8.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell   - 4.9/-

Bricka 4

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Väst giv
alla i zon
E
Dkn2
K108743
1092
86
E753
95
EKD86
kn932
K64
62
kn543
KD10754
1098
EDkn
7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Helen Johansson - Inga Derving 3D V-1 200 8.0/0.0
Anna Trymander - Jerry Trymander Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 3 N+1 130 6.0/2.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Gunilla Oredsson - Rolf Fors 3 V-1 100 4.0/4.0
Inger Borg - Claes Nilsson Ingrid Wallin - Stefan Petersson 4 S-1 -100 2.0/6.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 4 S-3 -300 0.0/8.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell   - 4.9/-

Bricka 5

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Nord giv
N-S i zon
D982
Ekn73
Kkn2
E10
1043
98
D107654
K3
75
KD2
E
D986542
EKkn6
10654
983
kn7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Helen Johansson - Inga Derving Lars Håkansson - Ingela Håkansson 4 S-1 -100 7.0/1.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 4 S-1 -100 7.0/1.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 4 S-2 -200 2.0/6.0
Inger Borg - Claes Nilsson Gunilla Oredsson - Rolf Fors 2NT N-2 -200 2.0/6.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 3NT N-2 -200 2.0/6.0
Anna Trymander - Jerry Trymander   - -/4.6

Bricka 6

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Öst giv
Ö-V i zon
8643
D54
85
6543
E9
K973
EKD
D972
Dkn7
1082
10764
Ekn8
K1052
Ekn6
kn932
K10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Inger Borg - Claes Nilsson Gunilla Oredsson - Rolf Fors 3NT Ö-1 100 8.0/0.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 1NT V= -90 6.0/2.0
Helen Johansson - Inga Derving Lars Håkansson - Ingela Håkansson 2 V= -110 4.0/4.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 1NT V+1 -120 2.0/6.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 1NT V+2 -150 0.0/8.0
Anna Trymander - Jerry Trymander   - -/4.6

Bricka 7

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Syd giv
alla i zon
Dkn4
K753
1082
1052
K9652
kn1096
K
kn73
103
E42
kn654
EK94
E87
D8
ED973
D86

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 1NT S+1 120 8.0/0.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Inger Borg - Claes Nilsson 1NT Ö-1 100 6.0/2.0
Anna Trymander - Jerry Trymander Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 1NT S= 90 4.0/4.0
Helen Johansson - Inga Derving Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 1 S= 70 2.0/6.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Ingrid Wallin - Stefan Petersson 2 V+1 -140 0.0/8.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson   - 4.9/-

Bricka 8

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Väst giv
ingen i zon
EK4
982
Dkn942
E3
Dkn965
D106
3
Dkn42
873
Kkn7
1065
10875
102
E543
EK87
K96

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Anna Trymander - Jerry Trymander Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 3NT N+1 430 8.0/0.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 5 N= 400 6.0/2.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Ingrid Wallin - Stefan Petersson 1NT S+2 150 3.0/5.0
Helen Johansson - Inga Derving Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 3 N+2 150 3.0/5.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Inger Borg - Claes Nilsson 5 N-1 -50 0.0/8.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson   - 4.9/-

Bricka 9

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Nord giv
Ö-V i zon
7
K
K108763
EKD96
K6
Ekn97642
542
8
E10983
D105
E9
kn52
Dkn542
83
Dkn
10743

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Helen Johansson - Inga Derving Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 4 Ö-1 100 8.0/0.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 5 N-3 -150 6.0/2.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 4 Ö= -620 3.0/5.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell Anna Trymander - Jerry Trymander 4 Ö= -620 3.0/5.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Ingrid Wallin - Stefan Petersson 4 V+1 -650 0.0/8.0
Inger Borg - Claes Nilsson   - 3.9/-

Bricka 10

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Öst giv
alla i zon
kn72
Ekn32
EK94
108
854
KD1095
kn85
E9
EK10963

1062
Dkn64
D
8764
D73
K7532

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 4 Ö-2 200 8.0/0.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Ingrid Wallin - Stefan Petersson 4 Ö-1 100 5.0/3.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell Anna Trymander - Jerry Trymander 3NT V-1 100 5.0/3.0
Helen Johansson - Inga Derving Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 2 Ö= -110 2.0/6.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 2 Ö+1 -140 0.0/8.0
Inger Borg - Claes Nilsson   - 3.9/-

Bricka 11

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Syd giv
ingen i zon
kn6
10832
932
Kkn75
1095
Kkn95
KD64
D9
K73
D6
E1085
E1083
ED842
E74
kn7
642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Inger Borg - Claes Nilsson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 3 Ö= -110 6.0/2.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 3 Ö= -110 6.0/2.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Helen Johansson - Inga Derving 2 V= -110 6.0/2.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 3 Ö+1 -130 2.0/6.0
Anna Trymander - Jerry Trymander Gunilla Oredsson - Rolf Fors 3NT Ö+1 -430 0.0/8.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson   - 3.4/-

Bricka 12

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Väst giv
N-S i zon
E1097
D
EKDkn7542
D632
E86432
8
54
kn84
97
96
EKD762
K5
Kkn105
103
kn10983

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 5 N= 600 8.0/0.0
Anna Trymander - Jerry Trymander Gunilla Oredsson - Rolf Fors 4 Ö-4 200 6.0/2.0
Inger Borg - Claes Nilsson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 4 N+2 170 4.0/4.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 4 N+1 150 2.0/6.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Helen Johansson - Inga Derving 5 N-1 -100 0.0/8.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson   - 3.4/-

Bricka 13

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Nord giv
alla i zon
87
K653
kn1065
K86
K109432
E
8
D10974
D65
kn984
EK42
52
Ekn
D1072
D973
Ekn3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 2 S= 110 8.0/0.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Anna Trymander - Jerry Trymander 2 V+1 -140 6.0/2.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Helen Johansson - Inga Derving 2 V+2 -170 4.0/4.0
Inger Borg - Claes Nilsson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 4 S-2 -200 2.0/6.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 4 V= -620 0.0/8.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson   - -/4.5

Bricka 14

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Öst giv
ingen i zon
Dkn1064
Kkn5
D743
2
EK53
2
kn86
D10754
982
ED1063
E92
Kkn
7
9874
K105
E9863

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 3NT Ö-3 150 8.0/0.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Anna Trymander - Jerry Trymander 3NT Ö-2 100 6.0/2.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman 3NT Ö-1 50 3.0/5.0
Inger Borg - Claes Nilsson Lars Håkansson - Ingela Håkansson 2NT Ö-1 50 3.0/5.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors Helen Johansson - Inga Derving 3NT Ö= -400 0.0/8.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson   - -/4.5

Bricka 15

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Syd giv
N-S i zon
K107643
83
kn96
94
85
D7
EKD2
ED872
Ekn92
kn109542
7
kn6
D
EK6
108543
K1053

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Inger Borg - Claes Nilsson 5 Ö-3 150 8.0/0.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell Gunilla Oredsson - Rolf Fors 4 Ö-2 100 6.0/2.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Anna Trymander - Jerry Trymander 4 Ö-1 50 4.0/4.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 4 Ö= -420 2.0/6.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Ingrid Wallin - Stefan Petersson 4 Ö+1 -450 0.0/8.0
Helen Johansson - Inga Derving   - -/4.2

Bricka 16

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Väst giv
Ö-V i zon
E9
ED102
D109754
D
43
8653
EK32
Kkn7
kn10852
K4
6
E10962
KD76
kn97
kn8
8543

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Ingrid Wallin - Stefan Petersson 2 N+1 110 6.0/2.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Inger Borg - Claes Nilsson 2 N= 110 6.0/2.0
Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell Gunilla Oredsson - Rolf Fors 2 N+1 110 6.0/2.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Anna Trymander - Jerry Trymander 2 N= 90 2.0/6.0
Margaretha Olsson - Britt Samuelsson Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist 2 S-4 -200 0.0/8.0
Helen Johansson - Inga Derving   - -/4.2

Bricka 17

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Nord giv
ingen i zon
2
EK5
D10863
10653
EKD9
Dkn1082
754
9
1087
973
EKkn92
kn8
kn6543
64

EKD742

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Helen Johansson - Inga Derving 3 S+3 170 8.0/0.0
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 4 V-3 150 6.0/2.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Inger Borg - Claes Nilsson 2NT N= 120 4.0/4.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Anna Trymander - Jerry Trymander 2NT Ö-2 100 2.0/6.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 4 V= -420 0.0/8.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors   - 2.9/-

Bricka 18

BK Bridgehuset, malmö, skåne, Sverige 2010.04.26

Öst giv
N-S i zon
EDkn
8
K532
Ekn943
972
EKkn932
kn9
D5
53
D1054
E106
K876
K10864
76
D874
102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ekström - Ulla Schunnesson Margaretha Olsson - Britt Samuelsson 2 N= 90 8.0/0.0
Ingrid Wallin - Stefan Petersson Helen Johansson - Inga Derving 3 V= -140 6.0/2.0
Lars Håkansson - Ingela Håkansson Lindgren Carl-Johan - Anders Wixell 3 V+1 -170 4.0/4.0
Gunilla Jönsson - Kerstin Ekman Anna Trymander - Jerry Trymander 3 N-2 -200 2.0/6.0
Helen Lundin - Pyttsi Flodqvist Inger Borg - Claes Nilsson 4 S-3 -300 0.0/8.0
Gunilla Oredsson - Rolf Fors   - 2.9/-