Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Falu BK » Söndagsbridge (Modern Standard) 2010-02-28 [Tävlingsinfo] [PBN]
Falu BK

Söndagsbridge (Modern Standard) 2010-02-28

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 2 N+1 140 1/-1
Ivan Vig - Siwan Vig Sonja Schnûrer - Hans Frödin 2 S+1 140 1/-1
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Mats Hamp - Kerstin Edström 2 V+2 -170 -2/2

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ivan Vig - Siwan Vig Sonja Schnûrer - Hans Frödin 3NT V+1 -430 2/-2
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Mats Hamp - Kerstin Edström 3NT Ö+2 -460 -1/1
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 3NT V+2 -460 -1/1

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 3NT V-3 300 2/-2
Ivan Vig - Siwan Vig Sonja Schnûrer - Hans Frödin 4 V= -620 0/0
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Mats Hamp - Kerstin Edström 4 V+1 -650 -2/2

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ivan Vig - Siwan Vig Sonja Schnûrer - Hans Frödin 1NT S= 90 2/-2
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Mats Hamp - Kerstin Edström 2 N-1 -100 -1/1
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 1NT N-1 -100 -1/1

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ivan Vig - Siwan Vig Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin 1NT S-1 -100 2/-2
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 2 V+1 -140 0/0
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Mats Hamp - Kerstin Edström 1NT S-4 -400 -2/2

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ivan Vig - Siwan Vig Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin 4 V-2 200 2/-2
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Mats Hamp - Kerstin Edström 3 V= -140 0/0
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 4 V+1 -650 -2/2

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ivan Vig - Siwan Vig Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin 1 N+1 90 2/-2
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 2 Ö+2 -130 0/0
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Mats Hamp - Kerstin Edström 1 V+2 -140 -2/2

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Mats Hamp - Kerstin Edström 4 V-1 50 2/-2
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 3 V= -140 -1/1
Ivan Vig - Siwan Vig Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin 2 V+1 -140 -1/1

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Ivan Vig - Siwan Vig 2 S+2 130 2/-2
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Sonja Schnûrer - Hans Frödin 3 S= 110 0/0
Mats Hamp - Kerstin Edström Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 5D S-2 -300 -2/2

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Sonja Schnûrer - Hans Frödin 3 V+2 -150 2/-2
Mats Hamp - Kerstin Edström Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 3 V+3 -170 0/0
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Ivan Vig - Siwan Vig 5 Ö+1 -620 -2/2

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Ivan Vig - Siwan Vig 5 S= 400 1/-1
Mats Hamp - Kerstin Edström Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 3NT S= 400 1/-1
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Sonja Schnûrer - Hans Frödin 2NT S+2 180 -2/2

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ann Eriksson - Gunilla Fridberg Ivan Vig - Siwan Vig 2 S+1 110 1/-1
Mats Hamp - Kerstin Edström Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson 2 N= 110 1/-1
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Sonja Schnûrer - Hans Frödin 2NT N-3 -300 -2/2

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Mats Hamp - Kerstin Edström 4 Ö+1 -650 0/0
Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson Ivan Vig - Siwan Vig 4 Ö+1 -650 0/0
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Ann Eriksson - Gunilla Fridberg 4 Ö+1 -650 0/0

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson Ivan Vig - Siwan Vig 1 S+2 140 2/-2
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Mats Hamp - Kerstin Edström 2 V+1 -110 -1/1
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Ann Eriksson - Gunilla Fridberg 3 V= -110 -1/1

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Ann Eriksson - Gunilla Fridberg 3NT S+2 660 2/-2
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Mats Hamp - Kerstin Edström 3NT N= 600 0/0
Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson Ivan Vig - Siwan Vig 2 N+1 110 -2/2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Nils-Olof Arrhén - Nils Axelsson Ivan Vig - Siwan Vig 3NT N= 400 2/-2
Sonja Schnûrer - Hans Frödin Ann Eriksson - Gunilla Fridberg 1NT N+2 150 0/0
Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin Mats Hamp - Kerstin Edström 2 V-1 100 -2/2