Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Väst giv
ingen i zon
kn93
KD32
K106
K95
D104
kn9
ED9853
kn6
65
E107
kn74
E10874
EK872
8654
2
D32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Grangien - Marianne Nilsson Gunnel Levander - Mia Brunnberg 1NT N+2 4 150 32/0
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3 S= E 140 29/3
Bengt Wennerberg - Rune Strand Georg Espling - Jytte Espling 2 S+1 5 140 29/3
Tomas Clason - Maarja Joandi Elisabeth Andersson - Tore Baars 2 S= 9 110 26/6
Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli 1NT N= 4 90 24/8
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson 3 V-1 3 50 22/10
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Inga Alvin - Agnete Rosenberg 4 S-1 Kn -50 16/16
Per Lundquist - Marita Erikson Carin Stenberg - Thomas Holmgren 3NT N-1 Kn -50 16/16
Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund Lena Göransson - Hellis Sylwan 3 N-1 4 -50 16/16
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Mindy Drapsa - Mark Drapsa 3 S-1 Kn -50 16/16
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Karl Persson - Sylvia Dennergren 4 S-1 9 -50 16/16
Kerstin Grandell - Margareta Winell Jan Christiernin - Folke Ljungström 2 V= K -90 9/23
Monica Klippmark - Tarja Innanen Nils Ahlén - Eva Klingspor 2 V= D -90 9/23
Carel Faber - Gijsbert van Liemt Lennart Dalenius - Annie Fredriksson 4 S-2 Kn -100 5/27
Marianne Lönnborg - Renate Engvall Olle Fahlén - Roger Boström 3 N-2 Kn -100 5/27
Tora I Phillips - Lars Lindblad Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger 3 V= K -110 2/30
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Irene Rune - Christina Bertilson 4 S-3 E -150 0/32