Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Nord giv
N-S i zon
KD54
10986
53
EK8
96
kn532
10874
D32
E1032
ED7
EKDkn2
9
kn87
K4
96
kn107654

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Grandell - Margareta Winell 3NT V-3 K 150 31/1
Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli Olle Fahlén - Roger Boström 3NT V-3 4 150 31/1
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Carel Faber - Gijsbert van Liemt 2 Ö-2 Kn 100 27/5
Georg Espling - Jytte Espling Carin Stenberg - Thomas Holmgren 4 V-2 E 100 27/5
Jan Christiernin - Folke Ljungström Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 4 V-1 K 50 24/8
Monica Klippmark - Tarja Innanen Mindy Drapsa - Mark Drapsa 2 Ö+1 7 -110 22/10
Monica Grangien - Marianne Nilsson Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 3 Ö+1 6 -130 20/12
Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger 2 Ö+3 K -150 10/22
Lennart Dalenius - Annie Fredriksson Birgitta Rasch - Bengt Jonsson 2 Ö+3 K -150 10/22
Tora I Phillips - Lars Lindblad Gunnel Levander - Mia Brunnberg 2 Ö+3 K -150 10/22
Tomas Clason - Maarja Joandi Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström 2 Ö+3 K -150 10/22
Per Lundquist - Marita Erikson Bengt Wennerberg - Rune Strand 2 Ö+3 K -150 10/22
Lena Göransson - Hellis Sylwan Karl Persson - Sylvia Dennergren 1NT Ö+2 7 -150 10/22
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Sven Mårtensson - Ewa Eriksson 2 Ö+3 K -150 10/22
Irene Rune - Christina Bertilson Nils Ahlén - Eva Klingspor 2 Ö+3 K -150 10/22
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 2 Ö+3 Kn -150 10/22
Marianne Lönnborg - Renate Engvall Elisabeth Andersson - Tore Baars 1 N-3 E -300 0/32