Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Väst giv
alla i zon
E53
KDkn
kn987543
Kkn2
10432
D2
Kkn52
D1098
E765
K6
D73
764
98
E10
E109864

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli Olle Fahlén - Roger Boström 4 V-2 3 200 32/0
Jan Christiernin - Folke Ljungström Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3 N+1 9 130 25/7
Lennart Dalenius - Annie Fredriksson Birgitta Rasch - Bengt Jonsson 2 N+2 D 130 25/7
Monica Grangien - Marianne Nilsson Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 2 N+2 5 130 25/7
Marianne Lönnborg - Renate Engvall Elisabeth Andersson - Tore Baars 2 N+2 9 130 25/7
Per Lundquist - Marita Erikson Bengt Wennerberg - Rune Strand 2 N+2 10 130 25/7
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Sven Mårtensson - Ewa Eriksson 2 N+2 10 130 25/7
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Grandell - Margareta Winell 2 N+1 9 110 13/19
Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger 3 N= 10 110 13/19
Tora I Phillips - Lars Lindblad Gunnel Levander - Mia Brunnberg 1 N+2 9 110 13/19
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Carel Faber - Gijsbert van Liemt 2 N+1 9 110 13/19
Tomas Clason - Maarja Joandi Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström 2 N+1 10 110 13/19
Lena Göransson - Hellis Sylwan Karl Persson - Sylvia Dennergren 3 N= 9 110 13/19
Georg Espling - Jytte Espling Carin Stenberg - Thomas Holmgren 3 V-1 5 100 5/27
Monica Klippmark - Tarja Innanen Mindy Drapsa - Mark Drapsa 3 Ö-1 E 100 5/27
Irene Rune - Christina Bertilson Nils Ahlén - Eva Klingspor 5 N-1 E -100 2/30
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 2 Ö= E -110 0/32