Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Öst giv
ingen i zon
D
E85
K9876
EK72
E74
kn7
EDkn3
Dkn103
kn102
K942
10
98654
K98653
D1063
542

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Fahlén - Roger Boström Bengt Wennerberg - Rune Strand 1 V-3 D 150 32/0
Monica Grangien - Marianne Nilsson Tora I Phillips - Lars Lindblad 2 S+1 E 140 30/2
Gunnel Levander - Mia Brunnberg Jan Christiernin - Folke Ljungström 2 N+2 2 130 28/4
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson 2 S= Kn 110 24/8
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Lennart Dalenius - Annie Fredriksson 2 S= D 110 24/8
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud 2 S= D 110 24/8
Karl Persson - Sylvia Dennergren Mindy Drapsa - Mark Drapsa 3 V-2 2 100 20/12
Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström Per Lundquist - Marita Erikson 3NT V-1 D 50 18/14
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Carel Faber - Gijsbert van Liemt 3 N-1 Kn -50 14/18
Carin Stenberg - Thomas Holmgren Elisabeth Andersson - Tore Baars 2NT N-1 10 -50 14/18
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Monica Klippmark - Tarja Innanen 4 S-1 E -50 14/18
Lena Göransson - Hellis Sylwan Irene Rune - Christina Bertilson 1NT V= 2 -90 10/22
Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger Kerstin Grandell - Margareta Winell 4 S-2 D -100 7/25
Nils Ahlén - Eva Klingspor Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 3NT N-2 9 -100 7/25
Georg Espling - Jytte Espling Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli 2 V+1 D -110 4/28
Tomas Clason - Maarja Joandi Marianne Lönnborg - Renate Engvall 3NT N-3 4 -150 2/30
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 3NT N-5 4 -250 0/32