Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Nord giv
alla i zon
Ekn7
8643
E8
ED83
10943
D9
D7642
K6
K85
Ekn
Kkn10953
kn7
D62
K10752

109542

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Grangien - Marianne Nilsson Tora I Phillips - Lars Lindblad 4 S+2 6 680 32/0
Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström Per Lundquist - Marita Erikson 4 S+1 2 650 30/2
Karl Persson - Sylvia Dennergren Mindy Drapsa - Mark Drapsa 4 S= 2 620 28/4
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 5D Ö-2 2 500 26/6
Gunnel Levander - Mia Brunnberg Jan Christiernin - Folke Ljungström 4 Ö-3 10 300 24/8
Tomas Clason - Maarja Joandi Marianne Lönnborg - Renate Engvall 2 N+4 5 230 22/10
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson 2 S+3 4 200 13/19
Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger Kerstin Grandell - Margareta Winell 3 S+2 D 200 13/19
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Carel Faber - Gijsbert van Liemt 3 Ö-2 10 200 13/19
Olle Fahlén - Roger Boström Bengt Wennerberg - Rune Strand 3 N+2 Kn 200 13/19
Carin Stenberg - Thomas Holmgren Elisabeth Andersson - Tore Baars 2 N+3 Kn 200 13/19
Nils Ahlén - Eva Klingspor Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 3 Ö-2 2 200 13/19
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud 2 N+3 10 200 13/19
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Monica Klippmark - Tarja Innanen 2 N+3 10 200 13/19
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Lennart Dalenius - Annie Fredriksson 3 Ö-1 10 100 3/29
Georg Espling - Jytte Espling Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli 3 Ö-1 2 100 3/29
Lena Göransson - Hellis Sylwan Irene Rune - Christina Bertilson 3 V= 2 -110 0/32