Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Öst giv
alla i zon
Dkn10
Ekn43
98
kn952
E9
KD102
D2
KD1084
8632
87
E107543
7
K754
965
Kkn6
E63

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Lundquist - Marita Erikson Olle Fahlén - Roger Boström 3NT V-4 D 400 32/0
Bengt Wennerberg - Rune Strand Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström 3NT V-3 D 300 28/4
Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli Elisabeth Andersson - Tore Baars 3NT V-3 D 300 28/4
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Nils Ahlén - Eva Klingspor 2NT V-3 D 300 28/4
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Jan Christiernin - Folke Ljungström 2 V-2 D 200 16/16
Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger Thomas Knutsson - Agneta Knutsson 2NT V-2 D 200 16/16
Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson Kerstin Grandell - Margareta Winell 2 V-2 D 200 16/16
Lennart Dalenius - Annie Fredriksson Monica Grangien - Marianne Nilsson 2NT V-2 D 200 16/16
Tora I Phillips - Lars Lindblad Inga Alvin - Agnete Rosenberg 3 V-2 D 200 16/16
Tomas Clason - Maarja Joandi Georg Espling - Jytte Espling 3 Ö-2 4 200 16/16
Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund Sven Mårtensson - Ewa Eriksson 1NT V-2 D 200 16/16
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Lena Göransson - Hellis Sylwan 2 V-2 9 200 16/16
Irene Rune - Christina Bertilson Mindy Drapsa - Mark Drapsa 4 Ö-2 E 200 16/16
Karl Persson - Sylvia Dennergren Monica Klippmark - Tarja Innanen 2 S+1 K 140 6/26
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 2 V-1 D 100 4/28
Carin Stenberg - Thomas Holmgren Marianne Lönnborg - Renate Engvall 1 V= D -70 2/30
Gunnel Levander - Mia Brunnberg Carel Faber - Gijsbert van Liemt 1NT V= 3 -90 0/32