Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2009.06.11

Öst giv
Ö-V i zon
K97
Dkn87
E5
E1083
kn63
109542
73
975
ED1082
3
K42
KDkn4
54
EK6
Dkn10986
62

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Walldin - Birgitta Alandh Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist 3NT N+1 K 430 36/2
Johan Håstad - Matts Håstad Peter Ahlström - Sten Svartling 3NT N+1 3 430 36/2
Jan Brolin - Åke Falkunge Catharina Forsberg - Krister Ahlesved 3NT N+1 K 430 36/2
Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip Stella Hathorn - Karen Gott 3NT N= K 400 28/10
Rolf Kipowski - Curt Engvall Mona Iwarson - Paul Iwarson 3NT N= K 400 28/10
Thomas Malmström - Michael Jungstedt Claes Melin - Henning Tingvall 3NT N= K 400 28/10
Per Grivenfeldt - Christer Koch Magnus Ekman - Peter Carlsson 3NT N= D 400 28/10
Lotta Darin - Peter Lindquist Johnny Östberg - Daniel Gullberg 3NT N= K 400 28/10
Kjell Fagerberg - Conny Lövgren Hans Alexandersson - Lennart Wiklander 3 Ö-2 K 200 22/16
Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein 2NT N+1 K 150 20/18
Anders Tönne - Peter Nyström Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund 3 N+1 2 130 16/22
Christoffer Hellöre - Mark Drapsa Jan Alpe - Ingrid Johansson 3 S+1 Kn 130 16/22
Franciska Levy - Elisabeth Forsell Anders Palmgren - Jan Andersson 2 S+2 3 130 16/22
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 3NT N-1 K -50 12/26
Anita Ericsson - Inger Spängs Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar 4 N-2 E -100 7/31
Jan Johanson - Åke Jonsson Eva Uddling - Roland Rosenqvist 3NT N-2 K -100 7/31
Björn Hamrin - Harry Nisell Tor Simensen - Janeric Löwenadler 3NT N-2 K -100 7/31
Sven Holmberg - Björn Backström Lennart Weiler - Bengt Pettersson 3 S-2 Kn -100 7/31
Solveig Washer - Lars Almberg UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg 3D N-2 K -300 2/36
Rolf Norlin - Lennart Herminge Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson 4D N-3 K -500 0/38