Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2009.06.11

Väst giv
N-S i zon
kn3
D1065
EDkn
E1054
E106
98
7643
K983
972
EKkn432
K8
76
KD854
7
10952
Dkn2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist Stella Hathorn - Karen Gott 3NT N+1 E 630 38/0
Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein 4 N= K 620 36/2
Anders Palmgren - Jan Andersson Per Grivenfeldt - Christer Koch 2 S+2 9 170 33/5
Catharina Forsberg - Krister Ahlesved Thomas Malmström - Michael Jungstedt 2 S+2 6 170 33/5
Jan Alpe - Ingrid Johansson Anders Tönne - Peter Nyström 1NT N+2 E 150 30/8
Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip Margareta Walldin - Birgitta Alandh 2 S+1 6 140 26/12
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg 2 S+1 9 140 26/12
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Mona Iwarson - Paul Iwarson 2 N+1 E 140 26/12
Kjell Fagerberg - Conny Lövgren Anita Ericsson - Inger Spängs 3 Ö-2 Kn 100 20/18
Johan Håstad - Matts Håstad Jan Johanson - Åke Jonsson 3D Ö-1 D 100 20/18
Björn Hamrin - Harry Nisell Lennart Weiler - Bengt Pettersson 3 Ö-2 D 100 20/18
Eva Uddling - Roland Rosenqvist Rolf Kipowski - Curt Engvall 3 Ö-1 5 50 14/24
Johnny Östberg - Daniel Gullberg Franciska Levy - Elisabeth Forsell 2 Ö-1 K 50 14/24
Sven Holmberg - Björn Backström Claes Melin - Henning Tingvall 3 V-1 Kn 50 14/24
Peter Ahlström - Sten Svartling Solveig Washer - Lars Almberg 3NT N-1 4 -100 8/30
Jan Brolin - Åke Falkunge Tor Simensen - Janeric Löwenadler 3NT N-1 E -100 8/30
Lotta Darin - Peter Lindquist Magnus Ekman - Peter Carlsson 2NT N-1 4 -100 8/30
Christoffer Hellöre - Mark Drapsa Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar 2 Ö= K -110 4/34
Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson Hans Alexandersson - Lennart Wiklander 3 N-2 E -200 1/37
Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter Rolf Norlin - Lennart Herminge 3NT N-2 E -200 1/37