Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Fredag dag 2019-09-27 [Tävlingsinfo] [PBN]
Örebridgen

Fredag dag 2019-09-27

Bricka 1

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
ingen i zon
kn5
D987
E7653
K9
D72
1062
kn8
kn10652
9643
EK
D4
D8743
EK108
kn543
K1092
E

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 S+1 6 450 6.0/0.0
Christina Oldin - Ann Bergström Göran Oldin - Bo Alsenmyr 2 N+3 K 150 4.0/2.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Bo Stanley - Gunnar Göthberg 2 S+2 Kn 130 2.0/4.0
Benny Johansson - Sture Persson Kjell Eriksson - Lars Ericson 3NT S-3 6 -150 0.0/6.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg     - -/2.4

Bricka 2

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
N-S i zon
Kkn1075
Ekn
K652
32
D4
10543
kn43
KDkn9
92
D92
ED109
10876
E863
K876
87
E54

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 N= 7 620 6.0/0.0
Christina Oldin - Ann Bergström Göran Oldin - Bo Alsenmyr 3 N+2 9 200 4.0/2.0
Benny Johansson - Sture Persson Kjell Eriksson - Lars Ericson 2 N+2 2 170 2.0/4.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Bo Stanley - Gunnar Göthberg 4 N-1 2 -100 0.0/6.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg     - -/2.4

Bricka 3

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
Ö-V i zon
Dkn9
10762
654
Ekn2
E107643
K5
D7
D54
852
D984
32
K1076
K
Ekn3
EKkn1098
983

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Hedlund - Roland Nilsson Bo Stanley - Gunnar Göthberg 2 N+2 2 130 4.0/2.0
Benny Johansson - Sture Persson Kjell Eriksson - Lars Ericson 3 S+1 4 130 4.0/2.0
Christina Oldin - Ann Bergström Göran Oldin - Bo Alsenmyr 3 S+1 E 130 4.0/2.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 S-1 E -50 0.0/6.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg     - -/2.4

Bricka 4

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
alla i zon
94
EKkn9732
95
76
Ekn876
D65
743
85
K5
10
Ekn1082
KDkn94
D1032
84
KD6
E1032

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benny Johansson - Sture Persson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 3NT S+1 8 630 6.0/0.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Björn Hedlund - Roland Nilsson 3 N= K 140 4.0/2.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Christina Oldin - Ann Bergström 3 Ö-1 8 100 2.0/4.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 3 Ö= E -110 0.0/6.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson     - -/2.5

Bricka 5

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
N-S i zon
862
EK3
kn863
E53
E7
1085
D972
K874
D105
kn74
K1054
D96
Kkn943
D962
E
kn102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Christina Oldin - Ann Bergström 4 S= 7 620 5.0/1.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Björn Hedlund - Roland Nilsson 4 S= 7 620 5.0/1.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 3 N+1 4 170 2.0/4.0
Benny Johansson - Sture Persson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 1NT V-1 8 50 0.0/6.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson     - -/2.5

Bricka 6

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
Ö-V i zon
983
E1073
E874
K9
E1074
D65
Kkn5
D43
D52
K92
10962
kn87
Kkn6
kn84
D3
E10652

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Björn Hedlund - Roland Nilsson 2 V-3 K 300 6.0/0.0
Benny Johansson - Sture Persson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 1NT Ö-2 5 200 4.0/2.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Christina Oldin - Ann Bergström 1NT Ö-1 2 100 1.0/5.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 1 V-1 K 100 1.0/5.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson     - -/2.5

Bricka 7

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
alla i zon
KD762
KD
765
Ekn7
84
E3
E10983
K943
Ekn1095
87
Kkn4
1086
3
kn1096542
D2
D52

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 2 S+1 4 140 5.0/1.0
Christina Oldin - Ann Bergström Benny Johansson - Sture Persson 3 S= E 140 5.0/1.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Björn Hedlund - Roland Nilsson 4 S-1 8 -100 2.0/4.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 S-5 E -500 0.0/6.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg     - -/3.2

Bricka 8

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
ingen i zon
85
875
64
KDkn975
EDkn762
kn104
103
E8
K43
K3
KD8752
63
109
ED962
Ekn9
1042

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4D V-1 K 100 5.0/1.0
Christina Oldin - Ann Bergström Benny Johansson - Sture Persson 4 V-2 K 100 5.0/1.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 4 V-1 K 50 1.0/5.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Björn Hedlund - Roland Nilsson 4 V-1 K 50 1.0/5.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg     - -/3.2

Bricka 9

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
Ö-V i zon
Dkn864

KD974
KD4
E3
E1062
10832
963
952
Dkn954

kn10872
K107
K873
Ekn65
E5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 5 N+1 2 480 6.0/0.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Björn Hedlund - Roland Nilsson 5 N= D 450 4.0/2.0
Christina Oldin - Ann Bergström Benny Johansson - Sture Persson 4 N= D 420 2.0/4.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 3NT S= 2 400 0.0/6.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg     - -/3.2

Bricka 10

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
alla i zon

E6
K8643
D109763
Ekn10983
82
kn72
84
D642
KDkn1095
D
K5
K75
743
E1095
Ekn2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Christina Oldin - Ann Bergström 5D V-1 2 200 6.0/0.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 4 V-1 E 100 4.0/2.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Bo Stanley - Gunnar Göthberg 3 Ö= E -140 2.0/4.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Benny Johansson - Sture Persson 3 Ö+1 9 -170 0.0/6.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson     - -/2.5

Bricka 11

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
ingen i zon
103
853
Kkn76
kn1075
kn962
D72
D3
ED32
D5
K96
E109842
86
EK874
Ekn104
5
K94

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Benny Johansson - Sture Persson 1 S+1 3 110 6.0/0.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Bo Stanley - Gunnar Göthberg 1 S= D 80 4.0/2.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Christina Oldin - Ann Bergström 1 S-1 D -50 2.0/4.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 3 Ö= E -110 0.0/6.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson     - -/2.5

Bricka 12

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
N-S i zon
9753
9
Kkn1064
1084
8642
1082
E832
K6
K10
kn743
95
Ekn752
EDkn
EKD65
D7
D93

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Hollertz - Margit Rogberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 3NT S+1 2 630 6.0/0.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Benny Johansson - Sture Persson 3NT S= 3 600 4.0/2.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Bo Stanley - Gunnar Göthberg 3NT N-1 K -100 1.0/5.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Christina Oldin - Ann Bergström 3NT S-1 2 -100 1.0/5.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson     - -/2.5

Bricka 13

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
alla i zon
E3
32
K96542
D32
K2
EK84
EDkn8
kn98
kn1076
Dkn96
103
754
D9854
1075
7
EK106

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 V-3 E 300 6.0/0.0
Christina Oldin - Ann Bergström Bo Stanley - Gunnar Göthberg 2D N= 4 180 4.0/2.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Arne Hollertz - Margit Rogberg 2 S= E 110 2.0/4.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 4 Ö= E -620 0.0/6.0
Benny Johansson - Sture Persson     - -/3.0

Bricka 14

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
ingen i zon
5
E1086
1065
K9543
KDkn3
D753
E982
kn
E872
kn942
KDkn3
2
10964
K
74
ED10876

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Hedlund - Roland Nilsson Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 V-2 5 100 4.0/2.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 V-2 5 100 4.0/2.0
Christina Oldin - Ann Bergström Bo Stanley - Gunnar Göthberg 4 V-2 E 100 4.0/2.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 1 Ö+3 6 -170 0.0/6.0
Benny Johansson - Sture Persson     - -/3.0

Bricka 15

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
N-S i zon
108
Dkn4
Dkn954
kn54
643
95
K108
KD1087
kn752
E108732
76
3
EKD9
K6
E32
E962

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Hedlund - Roland Nilsson Arne Hollertz - Margit Rogberg 3NT S+2 K 660 5.0/1.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lilian Rosengren - Göran Lindberg 3NT S+2 7 660 5.0/1.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 3NT S+1 K 630 2.0/4.0
Christina Oldin - Ann Bergström Bo Stanley - Gunnar Göthberg 3NT N= 3 600 0.0/6.0
Benny Johansson - Sture Persson     - -/3.0

Bricka 16

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
Ö-V i zon
E64
D542
E
E9843
K9875
K9
D105
K102
D
Ekn10763
kn7
Dkn75
kn1032
8
K986432
6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Oldin - Ann Bergström Kjell Eriksson - Lars Ericson 4RD Ö-2 6 1000 6.0/0.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 3 Ö-1 6 100 4.0/2.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 3 Ö= 6 -140 2.0/4.0
Benny Johansson - Sture Persson Björn Hedlund - Roland Nilsson 3NT N-4 D -200 0.0/6.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg     - -/3.8

Bricka 17

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
ingen i zon
ED

kn1087542
10983
kn10973
E105
EK3
E6
K654
Dkn72
6
D754
82
K98643
D9
Kkn2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benny Johansson - Sture Persson Björn Hedlund - Roland Nilsson 4D V-1 2 100 6.0/0.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 1NT V+3 5 -180 4.0/2.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 3 V+2 8 -200 2.0/4.0
Christina Oldin - Ann Bergström Kjell Eriksson - Lars Ericson 4 Ö+1 D -450 0.0/6.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg     - -/3.8

Bricka 18

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
N-S i zon
4
KD95
Dkn84
Dkn87
732
E632
E653
94
ED10865
1087
2
EK5
Kkn9
kn4
K1097
10632

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Hollertz - Margit Rogberg Göran Oldin - Bo Alsenmyr 4 Ö-1 3 50 5.0/1.0
Benny Johansson - Sture Persson Björn Hedlund - Roland Nilsson 4 Ö-1 Kn 50 5.0/1.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 2 Ö+1 4 -140 1.0/5.0
Christina Oldin - Ann Bergström Kjell Eriksson - Lars Ericson 2 Ö+1 Kn -140 1.0/5.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg     - -/3.8

Bricka 19

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
Ö-V i zon
kn4
9652
KD1086
82
E975
KD8
E95
EK5
KD102
43
kn74
D764
863
Ekn107
32
kn1093

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 V= K -620 6.0/0.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Benny Johansson - Sture Persson 3NT V+1 K -630 4.0/2.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Christina Oldin - Ann Bergström 4 V+1 8 -650 2.0/4.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Göran Oldin - Bo Alsenmyr 4 V+2 K -680 0.0/6.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch     - -/2.9

Bricka 20

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
alla i zon
EDkn7
3
97
KD9864
4
EDkn1064
D53
Ekn7
K53
K52
Ekn862
32
109862
987
K104
105

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Benny Johansson - Sture Persson 5 V-1 K 100 6.0/0.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Göran Oldin - Bo Alsenmyr 4D S-2 4 -500 4.0/2.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Christina Oldin - Ann Bergström 4 V= K -620 2.0/4.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 V+1 K -650 0.0/6.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch     - -/2.9

Bricka 21

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
N-S i zon
Kkn62
Dkn8
108
K943
E1087
E97
EK9
kn105
D53
K5432
2
ED76
94
106
Dkn76543
82

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Benny Johansson - Sture Persson 4 V-1 10 50 6.0/0.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Arne Hollertz - Margit Rogberg 4 Ö+1 3 -450 2.0/4.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Göran Oldin - Bo Alsenmyr 4 Ö+1 9 -450 2.0/4.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Christina Oldin - Ann Bergström 4 Ö+1 8 -450 2.0/4.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch     - -/2.9

Bricka 22

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
Ö-V i zon
D8653
Kkn109
843
2
942
743
105
KD643
10
ED852
EKDkn92
10
EKkn7
6
76
Ekn9875

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benny Johansson - Sture Persson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 5D Ö-4 E 1100 6.0/0.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Björn Hedlund - Roland Nilsson 4 N= E 420 4.0/2.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Christina Oldin - Ann Bergström 4 Ö-2 E 200 2.0/4.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Bo Stanley - Gunnar Göthberg 5D S-6 Kn -1400 0.0/6.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr     - -/3.5

Bricka 23

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
alla i zon
8763
962
D865
103
2
kn103
Kkn1074
kn984
KD10954
EK75
3
62
Ekn
D84
E92
EKD75

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benny Johansson - Sture Persson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 3 S-1 2 -100 6.0/0.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Björn Hedlund - Roland Nilsson 2 Ö+2 K -170 3.0/3.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Christina Oldin - Ann Bergström 3 Ö+1 E -170 3.0/3.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Bo Stanley - Gunnar Göthberg 2NT S-3 2 -300 0.0/6.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr     - -/3.5

Bricka 24

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Väst giv
ingen i zon
K2
E1093
kn10643
32
D10974
Kkn2
EK2
76
E85
D876
D9
D1084
kn63
54
875
EKkn95

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Hollertz - Margit Rogberg Christina Oldin - Ann Bergström 4 V-2 6 100 6.0/0.0
Benny Johansson - Sture Persson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 2 V= 3 -110 4.0/2.0
Kjell Eriksson - Lars Ericson Björn Hedlund - Roland Nilsson 1NT Ö+1 Kn -120 2.0/4.0
Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch Bo Stanley - Gunnar Göthberg 3 V+1 Kn -170 0.0/6.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr     - -/3.5

Bricka 25

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Nord giv
Ö-V i zon

kn975
D7654
kn1052
D98753
108
E10
K76
EKkn4
K43
Kkn9
D83
1062
ED62
832
E94

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Hollertz - Margit Rogberg Benny Johansson - Sture Persson 5 Ö-2 2 200 6.0/0.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 Ö= E -620 4.0/2.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 4 Ö+1 2 -650 1.0/5.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 4 Ö+1 2 -650 1.0/5.0
Christina Oldin - Ann Bergström     - -/3.2

Bricka 26

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Öst giv
alla i zon
E105
D1072
kn64
E32
Dkn9842
E8
K103
64
K3
964
9875
D1097
76
Kkn53
ED2
Kkn85

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 4 S= D 620 6.0/0.0
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 3NT S= D 600 4.0/2.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 3 N+1 K 170 2.0/4.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Benny Johansson - Sture Persson 1NT N-1 D -100 0.0/6.0
Christina Oldin - Ann Bergström     - -/3.2

Bricka 27

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.27

Syd giv
ingen i zon
KD3
K108
EK8743
8

Dkn7
D95
E1095432
kn986
9642
6
KDkn7
E107542
E53
kn102
6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Stanley - Gunnar Göthberg Kjell Eriksson - Lars Ericson 4 S+2 E 480 5.0/1.0
Göran Oldin - Bo Alsenmyr Lars-Göran Nexing - Claus Röhnisch 5 S+1 E 480 5.0/1.0
Björn Hedlund - Roland Nilsson Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 S+1 E 450 2.0/4.0
Arne Hollertz - Margit Rogberg Benny Johansson - Sture Persson 5D V-1 E 100 0.0/6.0
Christina Oldin - Ann Bergström     - -/3.2