Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK Bridgehuset
»
Onsdag Partäling med hcp Max 54 par TL Rolf 2019-05-01
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK Bridgehuset
Onsdag Partäling med hcp Max 54 par TL Rolf 2019-05-01
Bricka 5
BK Bridgehuset, Sverige 2019.05.01
? ?
Nord giv
N-S i zon
#
10987654
D4
ED
76
#
EKkn
EK103
K94
E85
#
32
kn862
108732
D9
#
D
975
kn65
Kkn10432
Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
NT
N
7
3
3
7
3
S
7
3
3
7
3
Ö
6
9
10
6
10
V
6
9
10
6
10
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Milan Korac - Christina Leander
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson
3
V-2
10
100
26.0/2.0
Lars G Svensson - Ulla Lundström
Ulla Hellqvist - Hanna Söderberg
3NT V-2
10
100
26.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
Henrik Swensson - Yvonne Tolf
3NT V-2
4
100
26.0/2.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten
Peter Moricz - Mats Andersson
4
Ö-1
D
50
20.0/8.0
Zalman Puterman - Maria Tendler
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
3NT V-1
4
50
20.0/8.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
4
V-1
4
50
20.0/8.0
Ulla Dymling - Gunilla Oredsson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
2NT V=
10
-120
15.0/13.0
Björn Holgersson - Bengt Karlström
Adam Wasserstrom - Karin Eresund
2NT V=
10
-120
15.0/13.0
Christl Everum - Mary-Ann Persson
Björn Klefbohm - Magnus Friberg
4
V=
E
-420
11.0/17.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
4
Ö=
D
-420
11.0/17.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Karen Nielsen - Thomas Davy
3NT V+1
10
-430
7.0/21.0
Gunlis Ã…berg - Ann-Cecil Olsson
Johan Erlandsson - Bengt Emanuelsson
3NT V+1
10
-430
7.0/21.0
Richard Korse - Lena Jönsson
Jan Eriksson - Björn Edvardsson
3
D N-2
6
-500
4.0/24.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
Rolf Bergström - Christer Löfgren
3
D N-3
D
-800
1.0/27.0
Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg
Lotta Lundberg - Magnus Wegestål
3
D N-3
6
-800
1.0/27.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog
-
-/14.5