Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Nord giv
Ö-V i zon
Kkn108
kn
E874
D854
E4
E1043
Dkn1095
109
D972
9865
K63
Ekn
653
KD72
2
K7632

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N95576
S95576
Ö38757
V38757
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist Jane Ellner - Barbro Larshagen 3 Ö-2 2 200 49.0/1.0
Barbara Lane - Gunilla Seth Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm 3 V-2 5 200 49.0/1.0
Elsie Zinelli - Åsa Albihn Seymour Eriksson - Birger Bogstag 3 S+1 E 130 46.0/4.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Dick Everskog - Fredrik Sandvall 2 N= 9 110 43.0/7.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 3 S= D 110 43.0/7.0
Lars Törnlund - Berit Wedsberg Eva Menzing - Måns Ekstrand 2 Ö-1 2 100 37.0/13.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3 V-1 Kn 100 37.0/13.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Simon Hult - Per Molin 3 V-1 Kn 100 37.0/13.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 3 Ö-1 6 100 37.0/13.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Sidney Hage - Per Skoglund 1 N= 6 80 32.0/18.0
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Castor Mann - Lars Nilsson Pass   28.0/22.0
Jan Larsson - Göran Ryman Walter Kegö - Ingvar Wiström Pass   28.0/22.0
Lena Engman - Anita Brynje Johan Säfsten - Anders Björkman Pass   28.0/22.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 3 S-1 9 -50 21.0/29.0
Elisabeth Forsell - Rolf Norlin Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 1NT S-1 D -50 21.0/29.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Peder Olrog - Måns Sjöqvist 1NT S-1 D -50 21.0/29.0
Peter Törnblom - Lars Magnusson Eila Törnroos - Birgitta Munck 2 S-1 2 -50 21.0/29.0
Christer Bech - Åke Falkunge Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 2 V= Kn -90 15.0/35.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Eva Axling - Benkt Lundgren 2 V= Kn -90 15.0/35.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 1NT S-2 D -100 12.0/38.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Peter Flodqvist - Adam Stokka 2 Ö= 2 -110 8.0/42.0
Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson Anita Deckel - Karin Wallin 1 Ö+1 2 -110 8.0/42.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3 V= Kn -110 8.0/42.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Margaret Eriksson - Marianne Karta 1NT Ö+1 7 -120 4.0/46.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 3 V= 10 -140 2.0/48.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 1NT S-3 D -150 0.0/50.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud     - 24.2/-