Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Öst giv
Ö-V i zon
Ekn74
K6
KD
D9763
K1098
kn9
E987
K82
D6
D843
kn1054
E104
532
E10752
632
kn5

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N74665
S74665
Ö69668
V69666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaret Eriksson - Marianne Karta Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 V-3 K 300 50.0/0.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Peter Flodqvist - Adam Stokka 2NT V-2 3 200 48.0/2.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 2 N= 5 110 45.0/5.0
Christina Torsslow - Elisabeth Nordling Gunilla Fredriksson - Inga Bud 1 N+1 Kn 110 45.0/5.0
Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist Sidney Hage - Per Skoglund 3 V-1 3 100 39.0/11.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 2 V-1 K 100 39.0/11.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 2 V-1 7 100 39.0/11.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Folke Ljungström - Bengt Nilsson 1NT Ö-1 2 100 39.0/11.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Lars Törnlund - Berit Wedsberg 1 N= Kn 80 33.0/17.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Simon Hult - Per Molin 1 N= 5 80 33.0/17.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 1 N-1 4 -50 25.0/25.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Jane Ellner - Barbro Larshagen 1 N-1 Kn -50 25.0/25.0
Christer Bech - Åke Falkunge Johan Säfsten - Anders Björkman 2 N-1 6 -50 25.0/25.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Olle Fahlén - Tomas Clason 2 N-1 Kn -50 25.0/25.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 1 N-1 4 -50 25.0/25.0
Eila Törnroos - Birgitta Munck Dan Lindblom - Gunnel Frykman 2 N-1 Kn -50 25.0/25.0
Anita Deckel - Karin Wallin Dick Everskog - Fredrik Sandvall 2 V= 7 -90 17.0/33.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Peter Törnblom - Lars Magnusson 2 V= K -90 17.0/33.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Walter Kegö - Ingvar Wiström 2NT N-2 Kn -100 8.0/42.0
Castor Mann - Lars Nilsson Jan Larsson - Göran Ryman 2 S-2 Kn -100 8.0/42.0
Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin 3 N-2 Kn -100 8.0/42.0
Per-Olof Eriksson - Anders Walldov Lena Engman - Anita Brynje 3 N-2 2 -100 8.0/42.0
Eva Menzing - Måns Ekstrand Barbara Lane - Gunilla Seth 1NT S-2 7 -100 8.0/42.0
Kjell Pettersson - Tomoko Hansen Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 N-2 D -100 8.0/42.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 1NT N-2 Kn -100 8.0/42.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Elsie Zinelli - Åsa Albihn 2 V+1 3 -110 0.0/50.0
Peder Olrog - Måns Sjöqvist     - 28.4/-