Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Öst giv
ingen i zon
Dkn5
ED
kn97532
K7
743
K82
EKD
kn943
10
54
10864
ED10862
EK9862
kn109763

5

Optimalt kontrakt: 7D Ö-4 800
 NT
N4611124
S3611124
Ö96115
V96115
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Menzing - Måns Ekstrand Lena Engman - Anita Brynje 5D S= E 650 49.0/1.0
Lars Törnlund - Berit Wedsberg Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 5D S= E 650 49.0/1.0
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Claes Andreasson - Björn Rahmqvist 4 S+2 K 480 42.0/8.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Barbara Lane - Gunilla Seth 4 S+2 E 480 42.0/8.0
Johan Säfsten - Anders Björkman Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm 4 S+2 E 480 42.0/8.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 S+2 E 480 42.0/8.0
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 4 S+2 E 480 42.0/8.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Elsie Zinelli - Åsa Albihn 4 S+1 E 450 26.0/24.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Castor Mann - Lars Nilsson 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Peter Flodqvist - Adam Stokka 5 S= E 450 26.0/24.0
Jan Larsson - Göran Ryman Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Dick Everskog - Fredrik Sandvall Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Sidney Hage - Per Skoglund Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 4 S+1 K 450 26.0/24.0
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Margaret Eriksson - Marianne Karta 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Elisabeth Forsell - Rolf Norlin Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Peter Törnblom - Lars Magnusson 5 S= E 450 26.0/24.0
Peder Olrog - Måns Sjöqvist Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 5 S= E 450 26.0/24.0
Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 4 S+1 E 450 26.0/24.0
Anita Deckel - Karin Wallin Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 4 S= E 420 14.0/36.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Andreas Abragi - Eva Abragi 5D Ö-2 E 300 12.0/38.0
Christer Bech - Åke Falkunge Jane Ellner - Barbro Larshagen 2 S+4 E 230 10.0/40.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 S+3 E 200 7.0/43.0
Kjell Pettersson - Tomoko Hansen Olle Fahlén - Tomas Clason 3 S+2 E 200 7.0/43.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Simon Hult - Per Molin 3 S+1 E 170 4.0/46.0
Walter Kegö - Ingvar Wiström Ann-Christine Brask - Lars Janesköld 2 S= K 110 2.0/48.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Eila Törnroos - Birgitta Munck 3 V-1 7 50 0.0/50.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman     - 18.6/-