Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Albrekts » Kvällstegen omg 18 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Kvällstegen omg 18

Bricka 13

BK Albrekts, Sverige 2019.05.23

Nord giv
alla i zon

EK1098754
10973
D
Dkn
Dkn
KDkn84
E972
E87543
63
65
kn85
K10962
2
E2
K10643

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N77979
S771079
Ö66363
V66363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Peterson - Kjell Öberg Lars-Anders Callenberg - Markus Bengtsson 4 N+3 E 710 125/-125
Tove Roulund - Arnold Andersson Nils Svensson - Carl-Olof Jagebro 4 N+2 E 680 116/-116
Gunvor Bengtsson - Andrea Nilsson Christina Ederberg - Annica Carlsson 4 N+2 E 680 116/-116
Margaretha Fåhraeus - Hans Andréasson Rebecca Nelje - Jan Holmström 4 N+1 E 650 104/-104
Ludvig Strannabjer Melin - Melvin Linderoth Birgit Ekman - Marianne Nilsson 4 N+1 E 650 104/-104
Margaretha Sintorn - Licelott Hallman Kjell Olsson - Ingrid Dahlin 4 N= 6 620 90/-90
Curt Andersson - Anders Bodén Inger Hedström - Margareta Svensson 4 N= E 620 90/-90
Ulla Johansson - Lennart Johansson Berit Böös - Kia Leckne 4 N= E 620 90/-90
Roger Hedsköld - Bodil Gustafsson Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus 4 Ö-4 2 400 16/-16
Elsbeth Lundgren - Håkan Björklund Hans Fritzén - Gunilla Fritzén 4 Ö-4 2 400 16/-16
Bo Johansson - Anita Riccius Siw Svensson - Kerstin Kågström 3 N+2 E 200 -56/56
Annika Levin - Inga-Britt Andréasson Claes Börjesson - Bo Hellström 3 N+1 5 170 -67/67
Pia Larsson - Birgitta Lindberg Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3 N+1 6 170 -67/67
Lena Mårtensson - Sonia Bånghäll Ann-Sofi Helmersson - Arne Helmersson 3 N= 6 140 -77/77
Erling Ohlsson - Kenneth Svensson Gert Andersson - Gunilla Jern 4 N-1 6 -100 -150/150
Jan Olsson - Birgitta I Olsson Lars-Göran Larsson - Jan Björkman 3 N-1 E -100 -150/150
Nicklas Bårman - Jan Gustavsson Per Sintorn - Bobbo Jovic 4 N-1 6 -100 -150/150
Manfred Bachmann - Stig-Olof Hermansson Birgitta Bengtsson - Maj-Britt Forsaeus 4 N-1 6 -100 -150/150