Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-03-20 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-03-20

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT N+3 5 490 10.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT N+2 5 460 8.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 N+1 Kn 450 5.0/5.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N+1 Kn 450 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 6NT N-1 Kn -50 2.0/8.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6NT N-2 9 -100 0.0/10.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.4

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tomas Holmin - Axel Berglund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 Ö+2 6 -440 10.0/0.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 6 -450 7.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 V+1 4 -450 7.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 Ö+2 6 -480 3.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+2 K -480 3.0/7.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 6 V= K -980 0.0/10.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.4

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö+2 4 -200 10.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Tomas Holmin - Axel Berglund 4 Ö= 9 -620 8.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 9 -650 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö+1 4 -650 5.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+2 5 -680 1.0/9.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lennart Norling - Anders Åhslund 4 Ö+2 10 -680 1.0/9.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren     - -/4.4

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Tomas Holmin - Axel Berglund 6 V-2 Kn 200 10.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 6 Ö-1 E 100 7.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-1 E 100 7.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4NT V+1 Kn -660 3.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+2 E -660 3.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lennart Norling - Anders Åhslund 3NT V+3 3 -690 0.0/10.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren     - -/4.4

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Tomas Holmin - Axel Berglund 5D Ö-2 K 300 10.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 5 Ö-2 Kn 100 7.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 Ö-2 8 100 7.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 Ö-1 Kn 50 4.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Lennart Norling - Anders Åhslund 3 Ö= 8 -110 2.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 4 N-3 E -300 0.0/10.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/6.0

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 3 V-2 E 200 10.0/0.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-1 10 -50 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 4 N-2 10 -100 3.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Tomas Holmin - Axel Berglund 4 N-2 10 -100 3.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Lennart Norling - Anders Åhslund 4 N-2 10 -100 3.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 N-2 10 -100 3.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/6.0

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT N+2 Kn 660 7.0/3.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N+2 Kn 660 7.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N+2 6 660 7.0/3.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N+2 Kn 660 7.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 4 S= 6 620 2.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N= 2 600 0.0/10.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund     - -/5.5

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 4 V-2 E 100 10.0/0.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 5 Ö+1 Kn -480 6.0/4.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 Ö+1 K -480 6.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 Ö+1 E -480 6.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 Ö+2 K -510 2.0/8.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Erik Eriksson - Lasse Jansson 6 Ö+1 3 -1010 0.0/10.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund     - -/5.5

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 6D V-5 D 1400 10.0/0.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö-2 6 200 8.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö-1 7 100 5.0/5.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 Ö-1 6 100 5.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Lennart Norling - Anders Åhslund 4 Ö= 6 -620 2.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+2 4 -660 0.0/10.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö-3 8 300 10.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 V-2 D 200 8.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S-1 10 -100 5.0/5.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 S-1 10 -100 5.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+1 2 -120 2.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Lennart Norling - Anders Åhslund 1NT V+2 2 -150 0.0/10.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tomas Holmin - Axel Berglund Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N+1 D 430 10.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N= D 400 8.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+2 E 150 6.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2 N+2 D 130 4.0/6.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT S-2 K -100 1.0/9.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 3NT N-2 Kn -100 1.0/9.0
Lennart Norling - Anders Åhslund     - -/6.3

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V+1 9 -130 10.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT Ö+2 4 -150 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 2 V+3 9 -150 5.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2 V+3 8 -150 5.0/5.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö+1 3 -150 5.0/5.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V+1 6 -450 0.0/10.0
Lennart Norling - Anders Åhslund     - -/6.3

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tomas Holmin - Axel Berglund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö= 3 -620 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Lennart Norling - Anders Åhslund 4 V+1 9 -650 5.0/5.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 V+1 5 -650 5.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 4 V+1 5 -650 5.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V+1 5 -650 5.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V+2 2 -680 0.0/10.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren     - -/5.0

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4D N= 2 590 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Lennart Norling - Anders Åhslund 4 N= 10 420 8.0/2.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N+2 E 200 6.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 3 N+1 E 170 3.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 3 N+1 E 170 3.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N-1 K -50 0.0/10.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren     - -/5.0

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3 S= 8 110 10.0/0.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Tomas Holmin - Axel Berglund 2 Ö-1 10 50 8.0/2.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 3 S-1 8 -100 4.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT N-1 D -100 4.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 3 S-1 8 -100 4.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT N-2 2 -200 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.3

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 1 V-2 E 200 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 9 140 5.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S+1 9 140 5.0/5.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Tomas Holmin - Axel Berglund 2 S+1 9 140 5.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S= E 140 5.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 1NT Ö-1 3 100 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.3

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 3NTD Ö-3 E 500 10.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Lennart Norling - Anders Åhslund 3NT Ö-4 E 200 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V-1 9 50 6.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Tomas Holmin - Axel Berglund 3 N-2 D -100 4.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT Ö+1 8 -120 2.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö= 8 -400 0.0/10.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.8

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-2 9 100 10.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö-1 5 50 6.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Lennart Norling - Anders Åhslund 4 Ö-1 9 50 6.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 5 50 6.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   2.0/8.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Tomas Holmin - Axel Berglund 4 Ö= 9 -420 0.0/10.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.8

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 V-3 E 300 9.0/1.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V-3 2 300 9.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 4 200 6.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Lennart Norling - Anders Åhslund 3 N= K 140 4.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 2 N= K 110 2.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V= 2 -140 0.0/10.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/5.5

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Lennart Norling - Anders Åhslund 4D V-2 E 500 10.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S= Kn 140 8.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+1 6 130 6.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S+1 Kn 120 4.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 1 N= 8 80 2.0/8.0
Tomas Holmin - Axel Berglund Astrid Ericson - Siv Röding 3 S-1 2 -100 0.0/10.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/5.5

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Norling - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö= 3 -110 9.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Tomas Holmin - Axel Berglund 2 Ö+1 D -110 9.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+1 D -130 6.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N-2 8 -200 3.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 1NT N-2 10 -200 3.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 1NT S-3 5 -300 0.0/10.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.9

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren 4 N+2 E 480 10.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S+1 9 450 4.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S+1 9 450 4.0/6.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S+1 9 450 4.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 S+1 9 450 4.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Tomas Holmin - Axel Berglund 4 S+1 10 450 4.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.9

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT Ö+1 Kn -630 9.0/1.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 Kn -630 9.0/1.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+2 Kn -680 6.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 6 V= E -1430 2.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Erling Lidin - Olle Eriksson 6 Ö= 9 -1430 2.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6 Ö= 10 -1430 2.0/8.0
Tomas Holmin - Axel Berglund     - -/5.0

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Norling - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S+3 6 180 10.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2 S+1 E 140 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+2 E 130 5.0/5.0
Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund Erling Lidin - Olle Eriksson 3 N+1 D 130 5.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V-2 2 100 2.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-2 E -100 0.0/10.0
Tomas Holmin - Axel Berglund     - -/5.0

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Norling - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6 S+1 6 1010 10.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6 N= 4 980 8.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Tomas Holmin - Axel Berglund 4 N+2 D 480 6.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 5 S= 10 450 3.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+1 2 450 3.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 3NT N-1 D -50 0.0/10.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.2

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Bengt-Olof Söderlund 4 S= 9 620 10.0/0.0
Lennart Norling - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S+1 6 170 8.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Elisabeth Malmgren Tomas Holmin - Axel Berglund 4 Ö= E -130 6.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V= 5 -620 3.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= D -620 3.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4D V= D -790 0.0/10.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.2