Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Kvissleby BK » Partävling fredag 2019-03-15 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2019-03-15

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 Ö= E -140 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö+1 E -170 5.0/3.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö+2 8 -170 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 Ö= 8 -420 2.0/6.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Margareta Bergström - Ove Bergström 4D Ö= E -590 0.0/8.0
Lena Åström - Thure Åström     - -/2.5

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 S-1 9 -100 8.0/0.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 V+1 E -110 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+2 3 -150 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT V+2 3 -150 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Lilly Arborelius 1NT V+3 E -180 0.0/8.0
Lena Åström - Thure Åström     - -/2.5

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S+1 5 450 7.0/1.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S+1 7 450 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S+1 5 430 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 S= 2 420 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S= 7 420 1.0/7.0
Lena Åström - Thure Åström     - -/2.5

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT N+1 2 120 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Lena Åström - Thure Åström 2 S= D 110 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 2 V-1 9 100 4.0/4.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 1 S= E 80 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 2 N-1 9 -100 0.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.6

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N+2 10 660 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 D 630 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 3NT N+1 9 630 5.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 S= 10 620 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Lena Åström - Thure Åström 2 S+1 4 140 0.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.6

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V-1 9 100 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 4 V-1 9 100 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Lena Åström - Thure Åström 1NT V+3 4 -180 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V= 9 -620 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT V+1 9 -630 0.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.6

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 6 S+1 10 1460 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 6 S+1 D 1460 7.0/1.0
Lena Åström - Thure Åström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S+2 D 680 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N+2 10 680 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+2 D 680 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/4.1

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 2 S+1 4 140 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 S+1 E 140 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S+1 7 140 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-2 3 -100 2.0/6.0
Lena Åström - Thure Åström Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+1 7 -430 0.0/8.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/4.1

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Åström - Thure Åström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V-1 6 100 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 4 V-1 E 100 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V-1 K 100 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 N-1 Kn -50 1.0/7.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT N-1 5 -50 1.0/7.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/4.1

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lena Åström - Thure Åström 2 N+1 7 140 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N= 9 110 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 1NT N= 9 90 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N= 9 90 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3NT S-2 K -200 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström     - -/3.8

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 3NT S+1 8 430 8.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Lilly Arborelius 2NT S+3 K 210 6.0/2.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lena Åström - Thure Åström 3 N+1 5 170 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 Ö-2 E 100 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-2 E -100 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström     - -/3.8

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lena Åström - Thure Åström 4 N= Kn 620 7.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Göran Eriksson 4 S= D 620 7.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Lilly Arborelius 2 N+2 8 170 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö+1 E -130 1.0/7.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö+1 E -130 1.0/7.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström     - -/3.8

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 5D Ö-3 E 800 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Åström - Thure Åström 2 V+1 10 -110 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+1 10 -130 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S-3 E -300 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT V+1 2 -630 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.0

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Åström - Thure Åström 6 N+1 6 1010 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 N+3 D 510 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+3 D 510 5.0/3.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 N+2 D 480 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N+2 D 480 1.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.0

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Åström - Thure Åström 2 S+1 K 140 7.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 S+1 E 140 7.0/1.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 S= E 110 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 1 V-2 10 100 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1 S+1 4 90 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.0

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 V-2 3 200 7.0/1.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Lena Åström - Thure Åström 2 V-2 8 200 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT Ö-1 E 100 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V= 2 -90 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT Ö+1 E -120 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.4

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 V-2 Kn 100 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 9 100 6.0/2.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Lena Åström - Thure Åström 4 V-2 E 100 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 V+1 9 -170 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V= Kn -420 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.4

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Lena Åström - Thure Åström 3NT S+2 9 660 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+2 4 660 7.0/1.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3NT S+1 7 630 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT S+1 10 630 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S-1 7 -100 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.4

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 2 V-1 6 100 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 V-1 5 100 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 Ö= 5 -110 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT V= 5 -120 2.0/6.0
Lena Åström - Thure Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 V+1 10 -140 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Åström - Thure Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 V= D -90 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 V+1 6 -130 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö+2 7 -150 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 V+1 K -150 3.0/5.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 V= K -600 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3NT V-2 4 100 8.0/0.0
Lena Åström - Thure Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT V-1 9 50 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2NT V-1 4 50 5.0/3.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V= Kn -400 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3NT V+1 4 -430 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N= 3 140 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N-1 10 -50 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 5 V= 9 -600 4.0/4.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 4 V= 8 -620 2.0/6.0
Lena Åström - Thure Åström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 Ö+1 8 -650 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V-2 2 200 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT S+1 2 120 6.0/2.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 2 N= 9 110 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 Ö+1 4 -110 2.0/6.0
Lena Åström - Thure Åström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 N-2 Kn -200 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Evy Wåglöf - Göran Eriksson 1NT Ö-3 2 150 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N-1 5 -50 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 S-1 8 -50 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N-1 E -50 4.0/4.0
Lena Åström - Thure Åström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 1 Ö+2 4 -110 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Åström - Thure Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V-2 10 200 8.0/0.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 V-1 4 100 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3D S-3 K -500 4.0/4.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+1 2 -630 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 9 -630 1.0/7.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.6

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 Ö+1 Kn -150 8.0/0.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 5 N-3 E -300 6.0/2.0
Lena Åström - Thure Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V+1 10 -650 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö+1 E -650 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+1 6 -650 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.6

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö+1 D -130 8.0/0.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V= 5 -400 6.0/2.0
Lena Åström - Thure Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 5 Ö+1 E -420 4.0/4.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+1 7 -430 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+2 2 -460 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.6

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Lena Åström - Thure Åström 4 N= K 130 8.0/0.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 5 N-1 E -100 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N-1 E -100 5.0/3.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-2 K -200 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 5 N-2 E -200 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson     - -/3.2

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S+2 2 150 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Lena Åström - Thure Åström 2 S= Kn 90 6.0/2.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 1 N= 3 80 4.0/4.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT S-1 8 -100 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S-1 2 -100 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson     - -/3.2

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö= 9 -420 7.0/1.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Lena Åström - Thure Åström 4 Ö= 9 -420 7.0/1.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö+1 9 -450 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 Ö+1 9 -450 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 2 -450 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Göran Eriksson     - -/3.2

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 V-1 7 50 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 3 V-1 K 50 7.0/1.0
Lena Åström - Thure Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S-1 E -100 3.0/5.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Evy Wåglöf - Göran Eriksson 2 S-1 E -100 3.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S-2 D -200 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.8

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Evy Wåglöf - Göran Eriksson 1NT N= 5 90 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT N-1 5 -50 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT N-2 6 -100 4.0/4.0
Lena Åström - Thure Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N-3 4 -150 1.0/7.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N-3 4 -150 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.8

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Åström - Thure Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N= E 420 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 N= 2 420 7.0/1.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Evy Wåglöf - Göran Eriksson 4D Ö-2 D 300 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 3 V-2 9 100 2.0/6.0
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 N-1 E -50 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.8