Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Sundsvallsbridgen
»
Trivselspel Barometer 2019-01-14
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Sundsvallsbridgen
Trivselspel Barometer 2019-01-14
Bricka 8
Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.01.14
Väst giv
ingen i zon
E3
653
Dkn94
EKkn10
Dkn97
D108
E52
974
K42
kn42
63
D8532
10865
EK97
K1087
6
Optimalt kontrakt: 3
N= 140
NT
N
7
10
9
8
8
S
7
10
9
8
8
Ö
6
3
3
5
5
V
6
3
3
5
5
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Liane Svensson - Dan Mattsson
Elisabeth Åström - Lilian Mårtensson
3NT N+2
5
460
20.0/0.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström
3NT N=
2
400
15.0/5.0
Louise Edholm - Roger Edholm
Inga-Lisa Svanstedt - Elisabeth Jonasson
3NT N=
2
400
15.0/5.0
Laila Näslund - Eva Angestad
Ing-Marie Östman - Inger Svensson
3NT N=
2
400
15.0/5.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson
Jörgen Algotsson - Barry Cotz
3NT N=
2
400
15.0/5.0
Kerstin Engström - Eva Engström
Inger Byström - Christer Hellström
2NT N+1
3
150
7.0/13.0
Margareta Ljunggren - Barbro Hegrelius Jonson
Emil Tibblin - Staffan Hedman
2NT N+1
3
150
7.0/13.0
Ylva Papp - Kerstin Westin
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson
1NT N+2
2
150
7.0/13.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm
Lena Andersson - Jan Jacobsson
2NT N+1
2
150
7.0/13.0
Lars Hedberg - Roland Andersson
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg
3
N+1
E
130
1.0/19.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson
Erik Danielsson - Anneli Sagersten
3
N+1
3
130
1.0/19.0
Anita Ivrell - Ingrid Persson
-
8.0/-