Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 8 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 8

Bricka 15

Uppsalabridgen, Sverige 2018.11.17

Syd giv
N-S i zon
Ekn952
1074
D43
kn8
10743
K65
K92
K53
86
982
E8765
1096
KD
EDkn3
kn10
ED742

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Gullberg - Anders Morath Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand 3NT S+3 5 690 206/-206
Niklas Warne - Krister Ahlesved Linus Dahlström - Sanna Clementsson 3NT S+2 4 660 187/-187
Stefan Jönsson - Patrik Johansson Lars Jansson - Tobias Bende 3NT S+1 2 630 163/-163
Per Östlund Mitchell - Robert Bäck Carl Engholm - Göran Sperber 3NT N+1 5 630 163/-163
Markus Hedström - Torbjörn Olsson Urban Björklund - Per-Erik Jansson 3NT N+1 8 630 163/-163
Peter Bertheau - Markus Bertheau Christer Bjäring - Rune Pettersson 3NT N+1 9 630 163/-163
Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson 3NT S+1 5 630 163/-163
Hans Kvick - Christer Eriksson Lars Marjoniemi - Peter Forsberg 3NT N+1 6 630 163/-163
Dan Granberg - Marcus Hjelte Björn Thalén - Björn Sörling 3NT S+1 4 630 163/-163
Rolf Westman - Lars Olsson Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 4 N= 6 620 163/-163
Björn Wenneberg - Göran Selldén Jonas Petersson - Jan Selberg 4 N= 6 620 163/-163
PG Eliasson - Gunnar Elmroth Johannes Matsson - Peter Swensson 4 S= 3 620 163/-163
Ia Börling - Linnea Edlund Sture Rundgren - Gabor Barath 4 N= E 620 163/-163
Göran Rångevall - Anders Lövling Mattias Weiler - Andreas Abragi 4 N= 9 620 163/-163
Kristin Nedlich - Emanuel Unge K-G Wanngård - Mattias Jonsson 4 N= 2 620 163/-163
Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova Johan Säfsten - Per-Erik Malmström 3NT S= 2 600 147/-147
Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl Mårten Gustawsson - Johnny Östberg 3 N+1 4 170 -78/78
Göran Westin - Mikael Björin Alexander Sandin - Thomas Karlsson 3 N+1 5 170 -78/78
Linda Sandberg - Klara Asplund Peter Backlund - Madeleine Swanström 3 N+1 9 170 -78/78
Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin Simon Hult - Tommy Bergdahl 3NT N-1 5 -100 -206/206
Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Cristina Ringström - Per Gjellan 3NT N-1 3 -100 -206/206
Gullvi Högberg - Sören Lennartsson Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 3NT N-1 3 -100 -206/206
Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Robert Larsson - Mats Johansson 3NT N-1 5 -100 -206/206
Anders Ljungblad - Peter Nuoristo Erik Fryklund - Johnny Blid 3NT N-1 6 -100 -206/206
Arne Ericson - Leif Björkman Börje Liljekvist - Harry Schüssler 4 N-1 5 -100 -206/206
Magnus Ekman - Peter Carlsson Per Larsson - Christian Carlsson 3NT N-1 5 -100 -206/206
Kjell Staffas - Jan Matsson Frank Westman - Lars Ramquist 4 S-1 2 -100 -206/206
Lars Ericson - Bo Ericson Pontus Karlsson - Peggy Nyholm 3NT N-2 5 -200 -259/259
Michael Lemborn - Tore Stormo Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh 3NT N-2 5 -200 -259/259
Mikael Grönkvist - Teo Bodin Henrik Wegnelius - Peter Görnandt 3NT S-2 2 -200 -259/259