Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 8 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 8

Bricka 14

Uppsalabridgen, Sverige 2018.11.17

Öst giv
ingen i zon
107
1095
EKD52
765
986543
63
8
ED109
2
EK87
kn43
Kkn432
EKDkn
Dkn42
10976
8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Cristina Ringström - Per Gjellan 3D V-3 E 500 281/-281
Björn Wenneberg - Göran Selldén Jonas Petersson - Jan Selberg 4D Ö-2 E 300 171/-171
Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson 3 V-4 E 200 101/-101
Kristin Nedlich - Emanuel Unge K-G Wanngård - Mattias Jonsson 4 N+1 K 150 65/-65
Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Robert Larsson - Mats Johansson 3 N+1 2 130 48/-48
Michael Lemborn - Tore Stormo Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh 4 N= 2 130 48/-48
PG Eliasson - Gunnar Elmroth Johannes Matsson - Peter Swensson 3 N+1 4 130 48/-48
Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova Johan Säfsten - Per-Erik Malmström 3 N+1 2 130 48/-48
Per Östlund Mitchell - Robert Bäck Carl Engholm - Göran Sperber 2 N+2 3 130 48/-48
Tommy Gullberg - Anders Morath Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand 3 N+1 2 130 48/-48
Anders Ljungblad - Peter Nuoristo Erik Fryklund - Johnny Blid 4 N= 6 130 48/-48
Peter Bertheau - Markus Bertheau Christer Bjäring - Rune Pettersson 3 N+1 2 130 48/-48
Niklas Warne - Krister Ahlesved Linus Dahlström - Sanna Clementsson 3 N+1 2 130 48/-48
Hans Kvick - Christer Eriksson Lars Marjoniemi - Peter Forsberg 3 N+1 K 130 48/-48
Lars Ericson - Bo Ericson Pontus Karlsson - Peggy Nyholm 3 N= E 110 26/-26
Stefan Jönsson - Patrik Johansson Lars Jansson - Tobias Bende 3 N= 2 110 26/-26
Markus Hedström - Torbjörn Olsson Urban Björklund - Per-Erik Jansson 3 N= K 110 26/-26
Arne Ericson - Leif Björkman Börje Liljekvist - Harry Schüssler 3 N= E 110 26/-26
Gullvi Högberg - Sören Lennartsson Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 5D Ö-1 E 100 24/-24
Rolf Westman - Lars Olsson Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 5 Ö-1 E 50 -13/13
Magnus Ekman - Peter Carlsson Per Larsson - Christian Carlsson 5 Ö-1 E 50 -13/13
Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin Simon Hult - Tommy Bergdahl 4 N-1 5 -50 -89/89
Göran Westin - Mikael Björin Alexander Sandin - Thomas Karlsson 4 N-1 E -50 -89/89
Kjell Staffas - Jan Matsson Frank Westman - Lars Ramquist 4 N-1 E -50 -89/89
Mattias Weiler - Andreas Abragi Göran Rångevall - Anders Lövling 3NT S-1 9 -50 -89/89
Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl Mårten Gustawsson - Johnny Östberg 5D N-1 E -100 -125/125
Ia Börling - Linnea Edlund Sture Rundgren - Gabor Barath 2 V= K -110 -130/130
Dan Granberg - Marcus Hjelte Björn Thalén - Björn Sörling 3 Ö+1 E -130 -139/139
Mikael Grönkvist - Teo Bodin Henrik Wegnelius - Peter Görnandt 3NT S-3 D -150 -157/157
Linda Sandberg - Klara Asplund Peter Backlund - Madeleine Swanström 5 Ö= E -400 -293/293