Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Väst giv
alla i zon
kn83
532
E1082
D43
D7642
1076
D974
7
K10
Ekn84

kn1098652
E95
KD9
Kkn653
EK

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Boel Helsing - Kerstin Zetterberg 3NT S+3 7 690 42.0/0.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 3NT S+2 2 660 36.0/6.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Lars G Andersson - Eddie Persson 3NT S+2 2 660 36.0/6.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Peter Gavatin - Olle Robin 3NT S+2 7 660 36.0/6.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Magnus Hammar - Malcolm Thorén 3NT N+2 Kn 660 36.0/6.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3NT S+2 7 660 36.0/6.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Hubert Thorson - Per Skoglund 3NT S+1 7 630 27.0/15.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Mona Asplund - Helga Lagergren 3NT N+1 Kn 630 27.0/15.0
Hans Alexandersson - Marie Nylin Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 3NT N+1 Kn 630 27.0/15.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Arne Persson - Harry Nisell 3NT S+1 7 630 27.0/15.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Thomas Falk - Bo Frögeli 3NT S= 2 600 19.0/23.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Lennart Weiler - Mart Altmäe 3NT S= 7 600 19.0/23.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Michael Jungstedt - Thomas Malmström 3NT S= 2 600 19.0/23.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3NT S= 4 600 19.0/23.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Lotta Darin - Eva Dionisi 4 Ö-3 K 300 14.0/28.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Hans Hultqvist - Björn Borin 3 S+1 4 130 12.0/30.0
Sven Holmberg - Björn Backström Lars Almberg - Christina Björklund 2 S+1 7 110 10.0/32.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Magda Osser - Leif Osser 3NT S-1 4 -100 5.0/37.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Kevin Palm - Ada Wester 5 N-1 Kn -100 5.0/37.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Olle Wademark - Anders Palmgren 3 S-1 7 -100 5.0/37.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Hans Elfving - Sverker Holmberger 3 S-1 7 -100 5.0/37.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 3NT S-3 2 -300 0.0/42.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson     - -/21.5