Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Väst giv
ingen i zon
Kkn10973
65
KD95
9
5
109742
kn73
Ekn32
ED86
E8
E104
K1076
42
KDkn3
862
D854

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 2D N= E 470 42.0/0.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 3NT Ö-3 4 150 40.0/2.0
Lars Almberg - Christina Björklund Mona Asplund - Helga Lagergren 2 N= E 110 37.0/5.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Magnus Hammar - Malcolm Thorén 2 N= 6 110 37.0/5.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Kevin Palm - Ada Wester 3NT Ö-1 4 50 28.0/14.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Lars Manneteg - Carmen Tuason 3 Ö-1 4 50 28.0/14.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Hubert Thorson - Per Skoglund 3NT Ö-1 4 50 28.0/14.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Bertil Södermark - Ann Södermark 3NT Ö-1 4 50 28.0/14.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Thomas Falk - Bo Frögeli 3NT Ö-1 4 50 28.0/14.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Sven Holmberg - Björn Backström 4 V-1 K 50 28.0/14.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 3 Ö-1 2 50 28.0/14.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Henning Tingvall - Åke Falkunge 3 N-1 E -50 19.0/23.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 3 N-1 E -50 19.0/23.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Peter Gavatin - Olle Robin 2D N-1 E -100 16.0/26.0
Arne Persson - Harry Nisell Hans Elfving - Sverker Holmberger 2NT Ö= 4 -120 14.0/28.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3 Ö= 4 -140 10.0/32.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 2 V+1 9 -140 10.0/32.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Hans Alexandersson - Marie Nylin 3 V= 9 -140 10.0/32.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 2D N-2 E -300 6.0/36.0
Magda Osser - Leif Osser Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3NT Ö= K -400 4.0/38.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lotta Darin - Eva Dionisi 4 V= 9 -420 2.0/40.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 3NT Ö+1 K -430 0.0/42.0
Hans Hultqvist - Björn Borin     - -/18.5