Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 23

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Syd giv
alla i zon
D3
E2
Ekn5
kn108732
875
876543
98
54
Ekn4
Kkn109
KD6
KD6
K10962
D
107432
E9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Henning Tingvall - Åke Falkunge 4D V-3 D 800 42.0/0.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Lars Manneteg - Carmen Tuason 3D S= 9 670 39.0/3.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Bertil Södermark - Ann Södermark 3D N= K 670 39.0/3.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Hubert Thorson - Per Skoglund 3NT Ö-6 E 600 36.0/6.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 4D Ö-2 2 500 34.0/8.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 4 V-3 D 300 32.0/10.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Peter Gavatin - Olle Robin 4 V-2 D 200 26.0/16.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lotta Darin - Eva Dionisi 4 V-2 D 200 26.0/16.0
Magda Osser - Leif Osser Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3 V-2 D 200 26.0/16.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Sven Holmberg - Björn Backström 4 V-2 Kn 200 26.0/16.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 4 V-2 D 200 26.0/16.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Thomas Falk - Bo Frögeli 1 S+3 5 170 20.0/22.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 2 N+2 9 130 18.0/24.0
Lars Almberg - Christina Björklund Mona Asplund - Helga Lagergren 3 S= 8 110 14.0/28.0
Arne Persson - Harry Nisell Hans Elfving - Sverker Holmberger 3 N= K 110 14.0/28.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Magnus Hammar - Malcolm Thorén 3 N= K 110 14.0/28.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 3 V-1 D 100 8.0/34.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 3 V-1 D 100 8.0/34.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3 V-1 D 100 8.0/34.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Kevin Palm - Ada Wester 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 3 V= E -140 2.0/40.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Hans Alexandersson - Marie Nylin 3 V= D -140 2.0/40.0
Hans Hultqvist - Björn Borin     - -/18.5