Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 19

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Syd giv
Ö-V i zon
93
K
K108632
ED65
E864
D10942
kn5
kn7
72
Ekn853
E74
K92
KDkn105
76
D9
10843

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Hultqvist - Björn Borin Magnus Hammar - Malcolm Thorén 2 S+1 2 140 42.0/0.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Mona Asplund - Helga Lagergren 3 N= 2 110 40.0/2.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 2 N= 7 90 38.0/4.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 4 S-1 9 -50 34.0/8.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Sven Holmberg - Björn Backström 4 N-1 7 -50 34.0/8.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Hans Elfving - Sverker Holmberger 3 S-1 Kn -50 34.0/8.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Lennart Herminge - Gunilla Tingström 4 N-2 8 -100 27.0/15.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 4 S-2 4 -100 27.0/15.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Kenneth Hedström - Ulla Petterson 4 N-2 E -100 27.0/15.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 4 S-2 Kn -100 27.0/15.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Lotta Darin - Eva Dionisi 3 Ö= D -140 22.0/20.0
Peter Gavatin - Olle Robin Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3 Ö+1 D -170 14.0/28.0
Kevin Palm - Ada Wester Elena Ström - Rolf Kipowski 3 Ö+1 D -170 14.0/28.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Lennart Weiler - Mart Altmäe 3 Ö+1 K -170 14.0/28.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Lars G Andersson - Eddie Persson 3 Ö+1 D -170 14.0/28.0
Hans Alexandersson - Marie Nylin Arne Persson - Harry Nisell 3 Ö+1 K -170 14.0/28.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3 V+1 9 -170 14.0/28.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 3 V+1 9 -170 14.0/28.0
Magda Osser - Leif Osser Lars Manneteg - Carmen Tuason 4 Ö= D -620 3.0/39.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Lars Almberg - Christina Björklund 4 Ö= K -620 3.0/39.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 4 Ö= K -620 3.0/39.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 4 Ö= K -620 3.0/39.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson     - -/21.3