Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Nord giv
ingen i zon
K3
D10542
1094
K43
ED964
EK876
K32
kn7
kn9
ED65
D8652
10852
3
kn87
Ekn1097

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lars Manneteg - Carmen Tuason 5 V-3 9 150 42.0/0.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Lars G Andersson - Eddie Persson 4 V-2 10 100 40.0/2.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 3NT Ö-1 Kn 50 27.0/15.0
Kevin Palm - Ada Wester Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 3NT Ö-1 Kn 50 27.0/15.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Peter Gavatin - Olle Robin 4 V-1 10 50 27.0/15.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3NT Ö-1 10 50 27.0/15.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Bertil Södermark - Ann Södermark 3 V-1 3 50 27.0/15.0
Sven Holmberg - Björn Backström Magda Osser - Leif Osser 4NT Ö-1 10 50 27.0/15.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 4 V-1 2 50 27.0/15.0
Arne Persson - Harry Nisell Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 4 V-1 10 50 27.0/15.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Hans Hultqvist - Björn Borin 3NT Ö-1 Kn 50 27.0/15.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 3NT Ö-1 Kn 50 27.0/15.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Magnus Hammar - Malcolm Thorén 4 V-1 10 50 27.0/15.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Michael Jungstedt - Thomas Malmström 3NT Ö-1 Kn 50 27.0/15.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Hans Alexandersson - Marie Nylin 2NT Ö= 9 -120 14.0/28.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Mona Asplund - Helga Lagergren 2 N-5 Kn -250 12.0/30.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Olle Wademark - Anders Palmgren 3NT V= 4 -400 7.0/35.0
Lars Almberg - Christina Björklund Lennart Herminge - Gunilla Tingström 3NT V= 10 -400 7.0/35.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 3NT V= 3 -400 7.0/35.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 3NT Ö= 9 -400 7.0/35.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 4 V= 4 -420 2.0/40.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 3NTD Ö+2 3 -750 0.0/42.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg     - 27.3/-