Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
ingen i zon
D108
Ekn95
52
Dkn54
kn762
K1076
Ekn107
10
E9
D82
D864
K987
K543
43
K93
E632

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Elfving - Sverker Holmberger Jan Alpe - Christina Torsslow 2 Ö-3 3 150 42.0/0.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Hans Hultqvist - Björn Borin 2 V-2 4 100 40.0/2.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Bertil Södermark - Ann Södermark 3 Ö-1 4 50 38.0/4.0
Peter Gavatin - Olle Robin Lotta Darin - Eva Dionisi Pass   32.0/10.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Sven Holmberg - Björn Backström Pass   32.0/10.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Pass   32.0/10.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Arne Persson - Harry Nisell Pass   32.0/10.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Michael Jungstedt - Thomas Malmström Pass   32.0/10.0
Lars Almberg - Christina Björklund Kevin Palm - Ada Wester 3 S-1 10 -50 26.0/16.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 1NT Ö= 3 -90 22.0/20.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Olle Wademark - Anders Palmgren 1NT Ö= 4 -90 22.0/20.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 1NT Ö= 3 -90 22.0/20.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 1NT N-2 7 -100 18.0/24.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 3 V= 5 -110 14.0/28.0
Magda Osser - Leif Osser Elena Ström - Rolf Kipowski 2 Ö+1 2 -110 14.0/28.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Lars G Andersson - Eddie Persson 3 V= D -110 14.0/28.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 2NT Ö= 4 -120 10.0/32.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Magnus Hammar - Malcolm Thorén 3 V= 8 -140 8.0/34.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Lennart Weiler - Mart Altmäe 1NT Ö+2 2 -150 5.0/37.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Hans Alexandersson - Marie Nylin 1NT Ö+2 3 -150 5.0/37.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Thomas Falk - Bo Frögeli 1NT Ö+3 2 -180 2.0/40.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 2D S-3 10 -500 0.0/42.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson     - -/25.5