Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Open - Final - Omgång 5 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Open - Final - Omgång 5

Bricka 94

Sveriges Bridgeförbund, Sverige 2019.08.04

Öst giv
ingen i zon
73
432
ED10
Kkn1097
D2
ED985
93
6432
EKkn864
kn6
8762
5
1095
K107
Kkn54
ED8

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N86222
S87422
Ö448104
V448104
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Karlsson - Morgan Svensson Björn Sörling - Bo Roos 3 S+1 E 130 50/0
Staffan Hedman - Emil Tibblin Johan Grönkvist - Thomas Brehmer 3 N= E 110 47/3
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Eva Gunnarsson - Nils Åhlén 3 N= 3 110 47/3
Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo Frank Westman - Lars Ramquist 3 Ö-1 5 50 43/7
Daniel Gustafsson - Per-Inge Helmertz Christian Carlsson - Sören Lennartsson 3 Ö-1 5 50 43/7
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Mikael Westerlund - Tomas Börgesson 4 N-1 6 -50 33/17
Annette Antonsson - Jan-Olof Eriksson Urban Finnsson - Pierre Thunström 4 N-1 E -50 33/17
Markus Hedström - Alf Dahlgren Benny Olsson - Roger Nyman 4 N-1 K -50 33/17
Johnny Petersson - Henrik Sällberg Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg 4 N-1 K -50 33/17
Bo Sundström - Carina Sjöblom Mats Sjöberg - Håkan Strääf 3 S-1 D -50 33/17
Hans Bengtsson - Roger Rundkvist Kent Hidsjö - Tony Lindblom 3 N-1 K -50 33/17
Henry Franzén - Bengt-Göran Olofsson Jan Enarsson - Torgny Carlsson 3 S-1 D -50 33/17
Maria Grönkvist - Rolf Selander Thomas Johansson - Hans Bogeskär 4 N-1 E -50 33/17
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Johnny Östberg - Tommy Bergdahl 2 Ö= 10 -110 23/27
Kjell Hedman - Christer Eriksson Sanna Clementsson - Fredrik Nyström 2 Ö= 4 -110 23/27
Mikael Johansson - Kenneth Hallgren Björn Alenfalk - Hans Kvick 3 Ö= 7 -140 16/34
Tommy Johansson - Ulf Backman Jan Selberg - Olle Wademark 2 Ö+1 10 -140 16/34
Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik Torbjörn Nyberg - Bo Petersson 3 V= 7 -140 16/34
Jan Gutenwik - Linus Dahlström Ulf Nohrén - Anders Blomé 3 V= 10 -140 16/34
Solveig Byström - Eva Czajkowski Jan Geiborg - Jaan Heinlo 2 Ö+1 10 -140 16/34
Dan Granberg - Marcus Hjelte Mats Pettersson - Johan Bennet 3 V+1 2 -170 9/41
Anders Landmark - Leif Lundberg Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 2 Ö+2 5 -170 9/41
Lars Kennethsson - Per Jansson Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson 2 Ö+3 10 -200 6/44
Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg 4 V+1 3 -450 4/46
Pontus Silow - Erik Bergengren Helena Strömberg - Dan Bylund 4D Ö+1 2 -690 2/48
Gunnar Elmroth - PG Eliasson Tomas Andgren - Per Sjöberg 3D Ö+2 4 -730 0/50