Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
8743
E1082
kn5
753
#
KDkn96
D
K1043
Dkn4
#
E105
kn94
D62
EK96
#
2
K7653
E987
1082

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N24723
S24723
Ö11961010
V11961010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 3NT Ö-2 5 200 32/0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V-1 E 100 30/2
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 V+1 E -170 28/4
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+3 7 -200 26/6
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V+3 Kn -230 23/9
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 2 V+4 3 -230 23/9
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anitha Lindgren - Monica Borg 4 V= 5 -620 20/12
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT Ö+1 5 -630 14/18
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+1 5 -630 14/18
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT Ö+1 5 -630 14/18
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö+1 7 -630 14/18
Björn Nilsén - Irene Nilsén Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT Ö+1 5 -630 14/18
Björn Klefbohm - Stig Unoson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 V+1 5 -650 5/27
Karen Nielsen - Berit Linse Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 4 V+1 Kn -650 5/27
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 3 -650 5/27
Christian Frisk - Mona Andersson Patrik Elofsson - H.O. Thulin 4 V+1 3 -650 5/27
Barbro Melander - Anders Nordberg Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 V+2 Kn -680 0/32