Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E94

E632
KDkn832
#
D
10964
kn87
E10975
#
K1082
D732
KD10
64
#
kn7653
EKkn85
954

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N78798
S78798
Ö54535
V64535
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 S= 6 420 29/3
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 S= E 420 29/3
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 4 S= 10 420 29/3
Gunnar Olsson - Jan Öhman Simon Ekenberg - Jan Clementsson 4 S= E 420 29/3
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 S+1 Kn 140 24/8
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT N= K 120 22/10
Karen Nielsen - Berit Linse Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 N= 2 90 19/13
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 2 N= K 90 19/13
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Barbro Melander - Anders Nordberg 2NT N-1 K -50 11/21
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-1 4 -50 11/21
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 N-1 K -50 11/21
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2NT N-1 2 -50 11/21
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 S-1 7 -50 11/21
Anitha Lindgren - Monica Borg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S-1 E -50 11/21
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N-2 2 -100 2/30
Björn Nilsén - Irene Nilsén Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3 N-2 K -100 2/30
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 4 S-2 7 -100 2/30