Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn1043
763
876
EK5
#
D65
85
Dkn103
kn842
#
9
EDkn10
E942
D963
#
EK872
K942
K5
107

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N55797
S55797
Ö88645
V88645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+1 8 140 20/12
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 S= D 140 20/12
Karen Nielsen - Berit Linse Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3 S= D 140 20/12
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson 2 S+1 8 140 20/12
Barbro Melander - Anders Nordberg Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 2 S+1 D 140 20/12
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 S+1 8 140 20/12
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S+1 8 140 20/12
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Patrik Elofsson - H.O. Thulin 3 S= D 140 20/12
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 S+1 8 140 20/12
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 3 S= Kn 140 20/12
Anitha Lindgren - Monica Borg Christian Frisk - Mona Andersson 3 S= Kn 140 20/12
Björn Nilsén - Irene Nilsén Simon Ekenberg - Jan Clementsson 3 S= 8 140 20/12
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 S+1 D 140 20/12
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2 S= Kn 110 6/26
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-1 E 50 4/28
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S-1 8 -50 1/31
Gunnar Olsson - Jan Öhman Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 3 S-1 8 -50 1/31