Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E953
K
1097643
E2
#
64
kn53
EKkn
Kkn1073
#
KD72
D10642
52
86
#
kn108
E987
D8
D954

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N57565
S57565
Ö75867
V75867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 2 S= E 110 32/0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT V-1 4 100 23/9
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 Ö-1 D 100 23/9
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö-1 D 100 23/9
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 2 Ö-1 D 100 23/9
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Bibi Jönsson - Willy Landgren 1NT V-1 10 100 23/9
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 V-1 E 100 23/9
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 2 Ö-1 D 100 23/9
Björn Nilsén - Irene Nilsén Anitha Lindgren - Monica Borg 2 Ö-1 D 100 23/9
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 2 N-1 10 -50 14/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-2 8 -100 12/20
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö= D -110 8/24
Barbro Melander - Anders Nordberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1 Ö+1 D -110 8/24
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 Ö= D -110 8/24
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Karen Nielsen - Berit Linse 2 Ö+1 D -140 3/29
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Simon Ekenberg - Jan Clementsson 2 Ö+1 D -140 3/29
Christian Frisk - Mona Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 4D N-2 8 -300 0/32