Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
72
872
Dkn87
K1072
#
kn96
E54
K109
kn953
#
K8543
D
E6
ED864
#
ED10
Kkn10963
5432

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N39936
S38935
Ö1044106
V1043106
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2D S+1 9 570 32/0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 S= E 420 30/2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 3NT V-2 8 200 28/4
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 Ö-1 5 100 23/9
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 4 Ö-1 10 100 23/9
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anitha Lindgren - Monica Borg 4 Ö-1 5 100 23/9
Gunnar Olsson - Jan Öhman Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö-1 5 100 23/9
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 E -50 17/15
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 4 S-1 6 -50 17/15
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 5D S-1 Kn -100 14/18
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Barbro Melander - Anders Nordberg 3 V= 8 -110 12/20
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3 Ö= 9 -140 8/24
Karen Nielsen - Berit Linse Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 2 Ö+1 5 -140 8/24
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö= Kn -140 8/24
Björn Nilsén - Irene Nilsén Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 3 Ö+1 Kn -170 4/28
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö= 5 -620 2/30
Bibi Jönsson - Willy Landgren Patrik Elofsson - H.O. Thulin 4 Ö+1 Kn -650 0/32