Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Nord giv
Ö-V i zon
Dkn96
102
1042
9754
E
98653
kn85
Kkn82
K85432
4
EKD3
D3
107
EKDkn7
976
E106

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N43646
S43646
Ö89797
V89797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-2 E 200 34.0/0.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 Ö-1 E 100 31.0/3.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 4 Ö-1 E 100 31.0/3.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 S-2 E -100 28.0/6.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 Ö= K -110 26.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 2 Ö+1 K -140 14.0/20.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Jan Öhman - Mats Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö= E -140 14.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Mats Holm - Svante Berglund Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö+1 E -140 14.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Arne Bojesson - Helen Roos 3 S-3 E -150 2.0/32.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 3D S-3 E -500 0.0/34.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/16.4