Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Väst giv
ingen i zon
D6

32
Dkn10876432
7532
KD1074
kn87
5
E8
9832
E10964
EK
Kkn1094
Ekn65
KD5
9

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N94465
S94465
Ö48957
V49967
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Lars Andersson - Jill Franssohn 4D V-2 D 300 33.0/1.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5D Ö-2 9 300 33.0/1.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 V-2 D 100 30.0/4.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V-1 D 50 28.0/6.0
Jan Öhman - Mats Andersson Arne Bojesson - Helen Roos 4 N-1 E -50 26.0/8.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Christian Frisk - Mona Andersson 5 N-2 E -100 17.0/17.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-2 Kn -100 17.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4D N-1 E -100 17.0/17.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4D N-1 E -100 17.0/17.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5D N-1 2 -100 17.0/17.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Barbro Melander - Britten Synnergren 5 N-2 E -100 17.0/17.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Gunilla Ljung - Göran Nilsson 3 S-2 Kn -100 17.0/17.0
Mats Holm - Svante Berglund Nina Nilsson - Jane Brändemar 5D N-1 E -100 17.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bo Månsson - Sonja Christensson 5D N-2 E -300 5.0/29.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5D N-2 E -300 5.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 5D N-2 E -300 5.0/29.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D N-2 E -300 5.0/29.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 3D V= D -470 0.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 21.0/-