Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Nord giv
N-S i zon
Dkn105
kn9654
4
D97
864
EK8
ED875
K4
E9
D72
kn96
108532
K732
103
K1032
Ekn6

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N32573
S43574
Ö910759
V910759
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= K 140 34.0/0.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 S= E 110 32.0/2.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Ann Christin Åxman - Marianne Falck 3 V-1 D 50 28.0/6.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT Ö-1 3 50 28.0/6.0
Jan Öhman - Mats Andersson Bo Månsson - Sonja Christensson 2NT V-1 D 50 28.0/6.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Lars Andersson - Jill Franssohn 1NT V= D -90 24.0/10.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 6 -100 22.0/12.0
Arne Bojesson - Helen Roos Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 1NT V+1 D -120 19.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V+1 4 -120 19.0/15.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V+1 D -130 16.0/18.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 1NT Ö+2 2 -150 10.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT V+2 5 -150 10.0/24.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Mats Holm - Svante Berglund 1NT V+2 D -150 10.0/24.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V+2 D -150 10.0/24.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V+2 D -150 10.0/24.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Åke Lindström - Britt Lindberg 1NT V+3 5 -180 4.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 3 N-2 6 -200 2.0/32.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+4 5 -210 0.0/34.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson     - -/20.2