Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Väst giv
alla i zon
10873
EKDkn7
104
84
52
9432
EDkn97
D10
EDkn64
5
K853
Kkn5
K9
1086
62
E97632

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N82846
S82846
Ö510596
V510596
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Andersson - Jill Franssohn Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5 V-2 E 200 34.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Arne Bojesson - Helen Roos 3 N+1 K 170 32.0/2.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N= 5 140 30.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-1 E 100 26.0/8.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 V-1 E 100 26.0/8.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 10 100 26.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Mats Andersson 1NT V= E -90 21.0/13.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Gunilla Ljung - Göran Nilsson 1NT V= E -90 21.0/13.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V= K -110 17.0/17.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= E -110 17.0/17.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö+1 6 -130 12.0/22.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4 V= E -130 12.0/22.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V+1 E -130 12.0/22.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+1 7 -140 7.0/27.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Mats Holm - Svante Berglund 1 Ö+2 6 -140 7.0/27.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 2 Ö+3 E -150 2.0/32.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 3 Ö+2 3 -150 2.0/32.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -150 2.0/32.0
Barbro Melander - Britten Synnergren     - -/16.3