Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Väst giv
ingen i zon
K103
Dkn109
K74
986
E654
K
862
KD532
kn982
8652
Dkn5
E4
D7
E743
E1093
kn107

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N67857
S67857
Ö75586
V75586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2 V-1 D 50 32.0/2.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-1 4 50 32.0/2.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Lena Kampf - Guje Ekberg 2 V-1 D 50 32.0/2.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Gunilla Ljung - Göran Nilsson Pass   28.0/6.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 8 -50 26.0/8.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Rutger Persson - Claes Nilsson 1 V= D -80 24.0/10.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT Ö= 3 -90 20.0/14.0
Arne Bojesson - Helen Roos Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 2 V= D -90 20.0/14.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V= D -90 20.0/14.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 2 V= 6 -110 13.0/21.0
Jan Öhman - Mats Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 1 V+1 D -110 13.0/21.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Holm - Svante Berglund 2 Ö= Kn -110 13.0/21.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V= D -110 13.0/21.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 V+2 D -140 5.0/29.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 2 V+1 4 -140 5.0/29.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 V+1 D -140 5.0/29.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 V+1 D -140 5.0/29.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N-3 E -150 0.0/34.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson     - -/14.5