Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Öst giv
Ö-V i zon
KD109653
53
32
K4
842
kn98
Ekn108
E32
7
EKD742
74
9876
Ekn
106
KD965
Dkn105

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N56395
S56395
Ö76946
V76946
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Bojesson - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 3 N+1 K 170 34.0/0.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2 N+1 E 140 31.0/3.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= E 140 31.0/3.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Christian Frisk - Mona Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Jan Öhman - Mats Andersson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 4 N-1 K -50 14.0/20.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lena Kampf - Guje Ekberg 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 N-1 E -50 14.0/20.0
Mats Holm - Svante Berglund     - 24.0/-