Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Öst giv
N-S i zon
10965
K43
102
D943
Ekn4
kn1087
ED96
E6
8
ED
Kkn8754
10872
KD732
9652
3
Kkn5

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N41262
S41262
Ö8129610
V8129610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+2 K -170 34.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Christian Frisk - Mona Andersson 5 V= 3 -400 31.0/3.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 4 -400 31.0/3.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5 Ö+1 5 -420 25.0/9.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 Ö+1 K -420 25.0/9.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christer Östberg - Jan Walhagen 5 Ö+1 K -420 25.0/9.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 5 Ö+1 K -420 25.0/9.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Jan Öhman - Mats Andersson 3NT V+1 5 -430 16.0/18.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT V+1 3 -430 16.0/18.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V+1 3 -430 16.0/18.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+1 4 -430 16.0/18.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT V+1 4 -430 16.0/18.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+2 5 -460 7.0/27.0
Arne Bojesson - Helen Roos Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT V+2 3 -460 7.0/27.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+2 10 -460 7.0/27.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+2 5 -460 7.0/27.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 6 Ö= K -920 1.0/33.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 6 Ö= 7 -920 1.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - -/16.5