Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
ingen i zon
54
EDkn643
K6
kn42
E1096
K1072
94
863
KD873
9
875
K1097
kn2
85
EDkn1032
ED5

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N8111058
S8111058
Ö42282
V42282
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+2 8 480 33.0/1.0
Mats Holm - Svante Berglund Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 9 480 33.0/1.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= K 420 23.0/11.0
Arne Bojesson - Helen Roos Christian Frisk - Mona Andersson 4 N= K 420 23.0/11.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 N= K 420 23.0/11.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Barbro Melander - Britten Synnergren 4 N= K 420 23.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N= K 420 23.0/11.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N= 7 420 23.0/11.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N= K 420 23.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N= K 420 23.0/11.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Bo Månsson - Sonja Christensson 2 N+2 7 170 14.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S= E 130 12.0/22.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Öhman - Mats Andersson 4 Ö-2 8 100 9.0/25.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-2 8 100 9.0/25.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4 N-1 K -50 4.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-1 K -50 4.0/30.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-1 K -50 4.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 4 N-2 K -100 0.0/34.0
Lena Kampf - Guje Ekberg     - 13.6/-