Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Öst giv
Ö-V i zon
7
EK73
D1054
E983
D1043
D96
Ekn62
KD
kn652
10542
K97
72
EK98
kn8
83
kn10654

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 3NT N= 5 400 40/0
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Crister Melander - Leif Alfons 2 V-2 E 200 35/5
Lotta Wiberg - Annika Landegren Birgitta Wallin - Leif Wallin 1 V-2 7 200 35/5
Benkt Lundgren - Anita Brynje Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 3 V-2 7 200 35/5
Bo Osterman - Marianne Osterman Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 1 V-2 7 200 35/5
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 2NT S+1 3 150 28/12
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Lena Fagerström - Michael Hagelin 1NT N+2 K 150 28/12
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Ann Wermelin - Bennet Wermelin 2NT N+1 7 150 28/12
Per Hallman - Tina Hallman Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 2 S+2 6 130 17/23
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 3 S+1 10 130 17/23
Christer Larsson - Torbjörn Holking Sven Flink - Anders Galvenius 2 S+2 K 130 17/23
Olle Magnuson - Håkan Asplund Dick Everskog - Sven Andersson 3 S+1 4 130 17/23
Anders Perning - Ralf Treffner Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 3 S+1 4 130 17/23
Berit Helge - Brita Matérn Bo Brismar - Inge Johannesson 2 S+2 6 130 17/23
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Britt-Marie Rydén - Ingun Boström 2 S+2 E 130 17/23
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 2 S+2 6 130 17/23
Birgitta Alenius - Lena Melin Håkan Kjellberg - Margret Edström 1 V-1 E 100 6/34
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Carin Lettermark - Marianne Karta 1 V-1 7 100 6/34
Monica Öhnell - Per Christoffersson Karin Schiöld - Elisabeth Stern 1NT Ö-1 E 100 6/34
Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind Ulla Bohlin - Leif Norgren 1NT N= K 90 2/38
Walter Kegö - Ingvar Wiström Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 1NT N-2 6 -100 0/40