Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Nord giv
N-S i zon
D9865
5
E102
EK105
K1074
KD76
53
D73
3
E84
KDkn9
kn9842
Ekn2
kn10932
8764
6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 4 N+1 3 650 40/0
Berit Helge - Brita Matérn Bo Brismar - Inge Johannesson 1D N+1 K 360 38/2
Walter Kegö - Ingvar Wiström Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 4 V-3 5 150 36/4
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Carin Lettermark - Marianne Karta 2 N+1 K 140 32/8
Lotta Wiberg - Annika Landegren Birgitta Wallin - Leif Wallin 1 N+2 K 140 32/8
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Britt-Marie Rydén - Ingun Boström 2 N+1 K 140 32/8
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Lena Fagerström - Michael Hagelin 2 N= K 110 24/16
Monica Öhnell - Per Christoffersson Karin Schiöld - Elisabeth Stern 2 N= K 110 24/16
Anders Perning - Ralf Treffner Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 2 N= K 110 24/16
Bo Osterman - Marianne Osterman Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 2 N= K 110 24/16
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 2 N= K 110 24/16
Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind Ulla Bohlin - Leif Norgren 3 Ö-2 E 100 17/23
Benkt Lundgren - Anita Brynje Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 3 V-2 5 100 17/23
Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 1 N= K 80 14/26
Per Hallman - Tina Hallman Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3 V-1 K 50 11/29
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Ann Wermelin - Bennet Wermelin 2 V-1 E 50 11/29
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 3 N-1 4 -100 5/35
Birgitta Alenius - Lena Melin Håkan Kjellberg - Margret Edström 3 N-1 K -100 5/35
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Crister Melander - Leif Alfons 1 N-1 3 -100 5/35
Olle Magnuson - Håkan Asplund Dick Everskog - Sven Andersson 2 N-1 K -100 5/35
Christer Larsson - Torbjörn Holking Sven Flink - Anders Galvenius 3 N-2 K -200 0/40