Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Nord giv
ingen i zon
E3
EKkn6
75
Ekn873
D108
D5
D9832
K105
kn9654
109873
K4
D
K72
42
Ekn106
9642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Bo Osterman - Marianne Osterman 3NT S+2 2 460 40/0
Lena Fagerström - Michael Hagelin Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3NT N+1 4 430 37/3
Monica Öhnell - Per Christoffersson Crister Melander - Leif Alfons 3NT S+1 8 430 37/3
Sven Flink - Anders Galvenius Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 3NT N= 10 400 32/8
Berit Helge - Brita Matérn Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 3NT N= 10 400 32/8
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 3NT N= 4 400 32/8
Carin Lettermark - Marianne Karta Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 2 Ö-5 6 250 28/12
Per Hallman - Tina Hallman Christer Larsson - Torbjörn Holking 1NT N+4 4 210 26/14
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Olle Magnuson - Håkan Asplund 2NT N+1 10 150 23/17
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Benkt Lundgren - Anita Brynje 2NT N+1 4 150 23/17
Birgitta Alenius - Lena Melin Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru 3 N+1 4 130 16/24
Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 3 N+1 10 130 16/24
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Ulla Bohlin - Leif Norgren 3 N+1 6 130 16/24
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Walter Kegö - Ingvar Wiström 3 N+1 10 130 16/24
Birgitta Wallin - Leif Wallin Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 2 N+2 4 130 16/24
Håkan Kjellberg - Margret Edström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 2 Ö-1 2 50 10/30
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 3NT N-1 4 -50 4/36
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Dick Everskog - Sven Andersson 3NT S-1 2 -50 4/36
Bo Brismar - Inge Johannesson Anders Perning - Ralf Treffner 2 N-1 D -50 4/36
Lotta Wiberg - Annika Landegren Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 5 N-1 4 -50 4/36
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 5 N-1 6 -50 4/36