Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Nord giv
alla i zon
EK765
Dkn
D97
ED7
8
E64
108432
9854
Dkn94
K10985
K6
K3
1032
732
Ekn5
kn1062

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Dick Everskog - Sven Andersson Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3NT S= 2 600 40/0
Ulla Bohlin - Leif Norgren Crister Melander - Leif Alfons 2 N+1 9 140 38/2
Walter Kegö - Ingvar Wiström Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 1NT N+1 9 120 36/4
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 2 Ö-1 2 100 34/6
Sven Flink - Anders Galvenius Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 2NT S-1 2 -100 26/14
Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Lena Fagerström - Michael Hagelin 1NT N-1 8 -100 26/14
Christer Larsson - Torbjörn Holking Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist 3 N-1 6 -100 26/14
Monica Öhnell - Per Christoffersson Olle Magnuson - Håkan Asplund 3NT S-1 2 -100 26/14
Birgitta Wallin - Leif Wallin Bo Brismar - Inge Johannesson 1NT N-1 5 -100 26/14
Berit Helge - Brita Matérn Lotta Wiberg - Annika Landegren 2NT S-1 2 -100 26/14
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 4 N-1 5 -100 26/14
Carin Lettermark - Marianne Karta Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 2 Ö= 10 -110 16/24
Bo Osterman - Marianne Osterman Gerhard Gammer - Magnus Hempel 2 Ö= 2 -110 16/24
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Benkt Lundgren - Anita Brynje 2 Ö= 10 -110 16/24
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Birgitta Alenius - Lena Melin 4 N-2 9 -200 7/33
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 4 N-2 10 -200 7/33
Håkan Kjellberg - Margret Edström Per Hallman - Tina Hallman 2NT N-2 4 -200 7/33
Anders Perning - Ralf Treffner Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 2 N-2 8 -200 7/33
Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 4 N-2 D -200 7/33
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 1NT N-2 4 -200 7/33
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 2NT N-3 6 -300 0/40