Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Väst giv
N-S i zon
KD983
86
964
kn86
62
Dkn7532
105
D95
Ekn4
E10
E72
E10743
1075
K94
KDkn83
K2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 3NT Ö-4 K 200 40/0
Ulla Bohlin - Leif Norgren Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 1NT Ö-3 3 150 38/2
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 2NT Ö-2 K 100 34/6
Berit Helge - Brita Matérn Birgitta Wallin - Leif Wallin 3NT Ö-2 3 100 34/6
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 2NT Ö-2 K 100 34/6
Per Hallman - Tina Hallman Birgitta Alenius - Lena Melin 2 S= D 90 30/10
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru 4 V-1 3 50 23/17
Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind Crister Melander - Leif Alfons 4 V-1 3 50 23/17
Olle Magnuson - Håkan Asplund Walter Kegö - Ingvar Wiström 4 V-1 K 50 23/17
Dick Everskog - Sven Andersson Carin Lettermark - Marianne Karta 4 Ö-1 K 50 23/17
Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell Anders Perning - Ralf Treffner 3 V-1 3 50 23/17
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 4 V-1 K 50 23/17
Bo Brismar - Inge Johannesson Lotta Wiberg - Annika Landegren 1NT Ö= 4 -90 16/24
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Håkan Kjellberg - Margret Edström 2 S-1 D -100 14/26
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Monica Öhnell - Per Christoffersson 2 Ö= K -110 11/29
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 2 Ö= Kn -110 11/29
Christer Larsson - Torbjörn Holking Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 3 V= K -140 7/33
Benkt Lundgren - Anita Brynje Bo Osterman - Marianne Osterman 2 Ö+1 K -140 7/33
Sven Flink - Anders Galvenius Lena Fagerström - Michael Hagelin 4 V= 6 -420 3/37
Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 4 V= K -420 3/37
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Karin Schiöld - Elisabeth Stern 4 V+1 9 -450 0/40